המפכ"ל: "נחשפתי למסמך הח"כים רק לאחר פרסומו, לא רואה בכך בעיה"

רב ניצב רוני אלשיך, התייחס למסמך שנחשף ובו מידע שנאסף על חברי כנסת ואמר כי הוא עודכן בפרטיו רק לאחר שפורסם. עוד הצהיר מי שכיהן עד לא מזמן כסגן ראש השב"כ, כי אין בכוונתו לעמוד בראש הארגון בעתיד

המפכ"ל לא ידע על קיומו של מסמך הח"כים - עד לפרסומו בתקשורת: בשיחה עם כתבים, מסר היום (רביעי) רנ"צ רוני אלשיך, כי נחשף לקיומו של מסמך המידע שנאסף על חברי הכנסת רק לאחר פרסומו. המפכ"ל אמר כי הוא "לא רואה בכך שום בעיה" - זאת מכיוון שלדבריו, המסמך משקף תמונת מצב שהייתה קיימת ב-2014 - וכי במובן הזה, לא היה כל צורך לעדכן אותו כעת בפרטי המסמך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

המפכ"ל לא היה מוכן להשיב לשאלה האם המשטרה מקיימת בדיקה הקשורה לענייניו של ראש הממשלה. רנ"צ אלשיך הפנה את השאלה ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, שבנושאים מהסוג הזה, כך טען, "הוא הסמכות להורות על קיומן של בדיקות".

עוד התייחס המפכ"ל לסוגיות שונות שעומדות לפתחה של המשטרה - בדגש על יחסה ועבודתה מול כלי התקשורת, ואמר כי הוסר האיום שנוצר על אגף החקירות באחרונה, לאחר שהמשטרה הבהירה את עמדתה בכל הקשור לפרסומים על חקירות המתנהלות באגף.

לדבריו, האיום כולו התבטא בלחצים עליו ועל התקשורת: "לא היו שום לחצים על המשטרה עצמה ועל אגף החקירות, אך הפרסומים גרמו לאיום על שלטון החוק, במובן שהציבור קיבל מידע מעוות על עבודת המשטרה", אמר אלשיך.

להיות ראש השב"כ? "אין לי כוונה כזו"

בעניין השחיתות הציבורית אמר המפכ"ל כי בכל הקשור לראשי רשויות מקומיות "התמונה לא נראית טוב ואינה מחמיאה לישראל". לדבריו, לא כל ראשי הרשויות מביינם מה הם באמת עושים - מה מותר ומה אסור. אלשיך סבור שבנושא הזה נדרשת פעולת מניעה שאותה אמור להוביל משרד הפנים.

ומי שהוצנח מהשב"כ כדי לפקד על המשטרה, מתייחס גם לעבודתו הקודמת - ומדגיש כי ברצונו להישאר שוטר: אין לי כל כוונה להיות בעתיד ראש השב"כ. "רציתי להיות ראש שב"כ בעבר אב עכשיו זה כבר לא יהיה רלוונטי לחזור לשם. מבחינתי זה לחזור אחורה שכן לא יהיה מדובר כבר באותו אתגר לאחר שפיקדתי על הארגון בראשו אנינ עומד כעת".