יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה מסרבת לדון בחיילות צה"ל: "לא על סדר יומי"

בחודש הבא תקדיש הכנסת יום מיוחד לדיונים בנושא חיילות צה"ל והסוגיות המעסיקות אותן - אלא שאת יושבת ראש הוועדה שנועדה לקדם את מעמדן של הנשים בחברה, זה לא מעניין. ח"כ עאידה תומא-סלימאן מסרבת לדון בסוגיות הקשורות לחיילות צה"ל למרות פניות רבות שקיבלה

"חיילות זה לא הנושא שלי" (לע"מ)

בעוד כשבועיים תקדיש הכנסת יום דיונים מיוחד לחיילות צה"ל ותדון בשלל סוגיות הנוגעות להן, אלא שדווקא בוועדה לקידום מעמד האישה לא מתכוונים לעסוק בנושא.
מזה כמה שבועות מקבלת יושבת ראש הוועדה, ח"כ עאידה תומא-סלימאן מהרשימה המשותפת, פניות לקיים דיון באחת הסוגיות שמעסיקות את חיילות צה"ל, אלא שהדבר הזה לא קורה והיא מצדה, מתמהמהת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הערב פנו חברות הכנסת החברות בוועדה, ח"כ מירב בן ארי (כולנו), ח"כ עליזה לביא (יש עתיד) וח"כ שולי מועלם (הבית היהודי) לח"כ תומא-סלימאן ודרשו לקיים דיון בנושא.
גם ח"כ ענת ברקו (הליכוד) פנתה אליה בנושא ואף שלחה לה מכתב חריף, בו טענה כי מאז שהיא מונתה לתפקיד יושבת הראש היא לא עסקה בסוגיית חיילות צה"ל.

"נושא חיילות צה"ל הוא לא הנושא שלי"

"אני לא שירתי בצבא, אין בסביבה שלי מי שמשרתת בצבא, אני לא יודעת מה הן הבעיות שקיימות שם וזה לא על סדר יומי", מסרה בתגובה ח"כ תומא-סלימאן בשיחה עם חדשות 2.

"עד היום הזה לא הייתה פנייה לוועדה לקידום מעמד האישה שלא טופלה ולא הובאה לדיון. אני כעאידה מתעניינת בנשים מודרות ונשים עניות, נשים בדיור ציבורי. הנושא של חיילות זה לא הנושא שלי".יושבי ראש ועדות זכאים לקבוע אילו נושאים יידונו בוועדות שהם מנהלים, אלא שח"כ תומא-סלימאן דחתה גם הצעת פשרה שהוצעה לה ולפיה את הדיון הספציפי שאמור לעסוק בחיילות צה"ל, תנהל מחליפה.