שפיר נגד ביטן: "מסתיר קומבינות"

יו"ר הקואליציה דוד ביטן הורה לאנשי משרד האוצר שלא להופיע בוועדת השקיפות שבראשותה עומדת ח"כ סתיו שפיר. ביטן הסביר כי שפיר "שואלת יותר מדי שאלות", וזכה לתגובה חריפה. "מה שחשוב לו זה שלא יפריעו לקומבינות של הקואליציה המושחתת שהוא עומד בראשה לעבור בשקט", ציינה שפיר. ביטן השיב אש: "ילדה קטנה עם צעצועים"

חברת הכנסת סתיו שפיר (המחנה הציוני) תקפה אמש (שני) בחריפות את יו"ר הקואליציה, חבר הכנסת דוד ביטן (הליכוד), זאת לאחר שהאחרון הודיע לפקידי האוצר כי הם לא מחויבים להופיע בפני ועדת השקיפות בראשותה. לטענת ביטן, פקידי האוצר לא צריכים להגיע לוועדה על מנת ששפיר לא תחקור אותם על התנהלותם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות הוראתו של ביטן, פרסמה שפיר פוסט נוקב בפייסבוק, בו האשימה אותו כי עבר על החוק. "השבוע הודיע ח"כ ביטן לפקידי האוצר שהוא מרשה להם לא להגיע לוועדת השקיפות לתת דין וחשבון על האופן שבו מנצלת הממשלה את הכסף שלנו", כתבה שפיר. "לדברי ביטן, הבעיה היא שהפכתי את הוועדה ל'וועדת חקירה'. לדעתו, אני שואלת יותר מדי שאלות".

"דוד ביטן, תכיר: הציבור הישראלי. זה שקם כל בוקר לעבודה, עובד קשה, ומשלם מסים בסוף החודש. זה ששלח אותנו - חברי הכנסת - לירושלים כדי שנפקח על מה שהממשלה עושה בכספי המסים שלו", הוסיפה שפיר בעמוד הפייסבוק שלה.

חברת הכנסת המשיכה וכתבה כי הוראתו של ביטן נגועה בשחיתות. "מסתבר שמה שחשוב לו זה שלא יפריעו לקומבינות של הקואליציה המושחתת שהוא עומד בראשה לעבור בשקט", ציינה שפיר.

מתוך הפוסט שהעלתה שפיר לפייסבוק

חברת הכנסת הוסיפה לתקוף את יו"ר הקואליציה וטענה כי הוא איים בפומבי לסלק אותה מראשות הוועדה, אם לא תפסיק לחקור את פקידי האוצר. "אולי תופתע לגלות, אבל סכומי העתק שפקידי האוצר מחלקים, שאתה והחברים שלך מעבירים מיד ליד - זה לא הכסף הפרטי שלכם. זה הכסף שלנו - של אזרחי המדינה", כתבה.

"בתור חברת כנסת, חובה עליי לחקור לעומק ולוודא שהכסף הזה לא משמש לשוחד פוליטי, לקומבינות סקטוריאליות ולבזבוזים", חתמה שפיר את דבריה. "אני מתחייבת בפניך - ובפני כל הציבור - שלא משנה כמה תלחמו בזה, אני אמשיך להוציא לאור את העסקאות המלוכלכות שלכם, כי איפה שאין שקיפות, יש שחיתות".

ח"כ דוד ביטן הגיב לדברים הקשים שהטיחה בו שפיר בשיחה עם חדשות 2 Online ואמר: "מדובר בילדה קטנה שנתנו לה צעצועים. כשסיכמנו על הקמת ועדת השקיפות דיברנו על כך שתעשה שימוש מושכל בוועדה. אני לא מונע ממנה לכנס ועדות אבל יש כאן שימוש לא מידתי בסמכויות שלה. היא לא יו"ר ועדת חקירה והיא נכנסת לתחומים של ועדות אחרות".

לא נותרה חייבת. שפיר

בקטע ששודר בתכנית "כנסת ברשת" בערוץ הכנסת נראה ביטן תוקף את ח"כ שפיר. "אני אמרתי לה בזמנו שלפי השיטה שלה היא יכולה לדון בכל נושא, וזו ממש לא המגמה שלנו. הרצוג התחייב בשמה לא לנצל את הקמת הוועדה עבורה באופן לא מידתי. היא דנה בכל הנושאים שבא לה ואומרת שזה 'שקיפות'. זו דמגוגיה לשמה בשביל הפריימריז שלה. ביקשתי מהיועץ המשפטי לכנסת לזמן פגישה לבירור העניין, ואם היא לא מוכנה לנהל את הוועדה כפי שסיכמנו - ננקוט בצעדים. אם צריך נחליף אותה".