משפחת גולדין: "רואים בחומרה הסכם שנחתם ללא השבת הבנים"

לאחר נאום רה"מ ברומא, משפחתו של חלל צה"ל סגן הדר גולדין, שנפל במבצע צוק איתן, תקפה את ההסכם שהושג בין ישראל לטורקיה. "ההסכם מפקיר את הדר ואת אורון", טענו והבהירו: "האינטרס הלאומי הוא שחיילינו יידעו שהמנהיגים דואגים להשבתם". נתניהו העביר מסר למשפחות: ארדואן הנחה גורמי ביטחון לפעול להחזרת הנעדרים

יו"ר הכנסת עם בני המשפחה (דוברות הכנסת, יצחק הררי)

משפחתו של סגן הדר גולדין ז"ל, שנפל במבצע צוק איתן, מתחה היום (שני) ביקורת חריפה על הסכם הפיוס שהושג בין ישראל לטורקיה. "אנו רואים בחומרה רבה את ההסכם המתגבש, שמפקיר את סגן הדר גולדין וסמ"ר אורון שאול ואינו כולל את החזרת גופותיהם משבי חמאס", מסרה המשפחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההודעה שמסרה המשפחה כללה מתקפה ישירה על ראש הממשלה. "הצהרותיו של נתניהו ריקות מתוכן", טענו. "הוא פועל בניגוד להבטחותיו כלפינו עד לימים האחרונים ממש, ומביא לעם ישראל ולנו הסכם רע ובעייתי, המתעלם מכאב המשפחות ומגורלם של גיבורי ישראל".

הדר גולדין ואורון שאול ז"ל

עוד פנו בני המשפחה למי שיידרשו לאשר את ההסכם כשיובא לשולחן הקבינט. "אנו לא זקוקים לאמפתיה מנבחרי הציבור, אלא להצבעתם נגד ההסכם הרע הזה והתניית כל הסכם בהחזרת הגופות על בסיס הומניטרי, בטווח זמנים מוגדר וברור מראש", הבהירו בני המשפחה בפנייה לחברי הקבינט. "האינטרס הלאומי הראשון במעלה הוא שחיילי צה"ל ולוחמיו יידעו שהמנהיגים השולחים אותם לשדה הקרב דואגים ומחויבים להשבתם".

אלו עיקרי ההסכם עם טורקיה:

• פיצויים בסך 21 מיליון דולרים למשפחות הרוגי משט המרמרה
• החזרת השגרירים לתל אביב ולאנקרה
• העברת סחורות טורקיות לעזה דרך נמל אשדוד
• הקמת תחנת כוח ומתקן התפלה בעזה
• פתיחת משא ומתן לרכישת גז טבעי מישראל

הטיפול בהשבתם של אברו מנגיסטו ושל אזרח ישראלי נוסף שמוחזקים בעזה לא הוסדר אף הוא בהסכם. יחד עם זאת, נשיא טורקיה ארדואן התחייב לפעול להשיבם. נתניהו שוחח עם ארבע המשפחות ועדכן אותן כי קיבל מכתב מארדואן שבו הוא מנחה את סוכנויות הביטחון הטורקיות לפעול למען החזרתם.