חסינות להנייה? לשכת רה"מ מכחישה

זמן קצר אחרי שיו"ר הקואליציה דוד ביטן טען כי ראש חמאס בעזה יזכה לחסינות במסגרת הסכם הפיוס עם טורקיה – בלשכת רה"מ מכחישים: "ח"כ ביטן אינו מצוי בפרטי ההסכם, הדברים שאמר אינם נכונים ואין להם אחיזה במציאות"

חסינות להנייה? לשכת רה"מ מכחישה (רויטרס)

לשכת ראש הממשלה הכחישה הערב (שבת) את טענתו של יו"ר הקואליציה דוד ביטן, שטען במהלך אירוע "שבתרבות" בבאר שבע כי הסכם הפיוס עם טורקיה יעניק לראש חמאס בעזה חסינות מפני פגיעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ח"כ דוד ביטן אינו מצוי בפרטי ההסכם עם טורקיה", נמסר. "הדברים שאמר אינם נכונים ואין להם אחיזה במציאות. הנושא לא נדון במהלך השיחות, ישראל שומרת לעצמה את כל הזכויות להבטחת ביטחונה בהתאם לנסיבות שיידרשו".

מוקדם יותר אמר ביטן בהתייחסו להנייה: "מה שבטוח זה שכבר אי אפשר לעשות לו כלום, יש לו ביטחון. גם ראש הממשלה לא יוכל לתת הוראה כזאת כבר". ביטן ציין עוד כי הדרישה הטורקית המקורית - הסרת המצור הימי על עזה - לא נכללת בהסכם, אך הוסיף: "הגיעו להסכם אחר".

"זה לא שאנחנו צריכים להיות חברים של ארדואן, אנחנו לא מסכימים לשום דבר שהוא אומר, אבל הנושא הזה חשוב לנו כלכלית ומדינית", אמר. "לכן אנחנו צריכים להוריד קצת את הראש וגם הם צריכים קצת להוריד את הראש". מחר ייפגשו ברומא ממלא מקום ראש המל"ל ומקבילו הטורקי במטרה לסכם סופית על פרטי הסכם הפיוס.

בעקבות הודעת ראש הממשלה פרסם ח"כ ביטן הבהרה. "דבריי לא הובנו כהלכה", אמר. "ראשית, לא נאמר שיש התחייבות כלשהי בעניין הנייה. ישראל תמיד שמרה על זכותה לנקוט בכל האמצעים העומדים לרשותה ולא התכוונתי אחרת. יתרה מזאת הובהר לי בצורה חד משמעית כי הדבר אינו כלול כלל בהסכם".

בכל הנוגע להתבטאות אחרת של ביטן באירוע, לפיה ראשי השב"כ והמוסד הופכים להיות שמאלנים - בלשכת ראש הממשלה לא התייחסו לדברים.