יו"ר הקואליציה: "ראשי שב"כ ומוסד הופכים לשמאלנים"

באירוע שבתרבות שנערך בבאר שבע סיפק יו"ר הקואליציה דוד ביטן התבטאות חריגה כשהתייחס לביקורת של בכירים לשעבר במערכת הביטחון על רה"מ: "משהו בתפקיד עושה אותם שמאלנים". ביטן התייחס גם להסכם המתגבש עם טורקיה וטען כי במסגרתו תוענק חסינות לאיסמעיל הנייה

התבטאות חריגה של יו"ר הקואליציה: במהלך אירוע שבתרבות שנערך היום (שבת) בבאר שבע התייחס ח"כ דוד ביטן לביקורת של בכירים לשעבר במערכת הביטחון נגד ראש הממשלה וטען כי התפקיד הופך אותם לשמאלנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יש משהו שקורה למי שהולך להיות ראש המוסד וראש השב"כ", אמר ביטן. "לאורך השנים הם הופכים להיות שמאלנים, משהו בתפקיד עושה אותם שמאלנים". על שר הביטחון לשעבר יעלון אמר ביטן כי התנהל כ"רמטכ"ל על".

"התנהל כרמטכ"ל על" (רויטרס)

ביטן טען כי בעבר היה ראש המוסד המנוח מאיר דגן ז"ל "ימני קיצוני", אך לאחר מינויו לראש המוסד שינה את השקפותיו. "חוץ מדיכטר, כל ראשי השב"כ עומדים בשורה בצד של השמאל. אני מאמין שזאת התפתחות שקרתה להם במסגרת התפקיד", אמר.

"גם רה"מ לא יוכל לפגוע בהנייה"

במהלך האירוע התייחס ביטן גם להסכם הפיוס המתגבש בין ישראל לטורקיה וטען כי במסגרתו קיימת הסכמה להימנע מפגיעה בראש החמאס בעזה.

"מה שבטוח זה שכבר אי אפשר לעשות לו כלום, יש לו ביטחון", אמר ביטן על הנייה. "גם ראש הממשלה לא יוכל לתת הוראה כזאת כבר". ביטן ציין עוד כי הדרישה הטורקית המקורית - הסרת המצור הימי על עזה - לא נכללת בהסכם, אך הוסיף: "הגיעו להסכם אחר".

זכה לחסינות? הנייה (רויטרס)

"זה לא שאנחנו צריכים להיות חברים של ארדואן, אנחנו לא מסכימים לשום דבר שהוא אומר, אבל הנושא הזה חשוב לנו כלכלית ומדינית", אמר. "לכן אנחנו צריכים להוריד קצת את הראש וגם הם צריכים קצת להוריד את הראש". מחר ייפגשו ברומא ממלא מקום ראש המל"ל ומקבילו הטורקי במטרה לסכם סופית על פרטי הסכם הפיוס.