"מבחן האזרחות" של סגן שר הביטחון

אלי בן דהן טען בנאום במליאת הכנסת כי יש להחיל את החוק הישראלי בשטחי יהודה ושומרון, והסביר גם כי הפלסטינים בשטחים אלו "יעברו תקופת הכשרה שבמהלכה ייבדק כי הם אינם מעורבים בפעילות טרור"

"להחיל את החוק הישראלי ביו"ש" (מרים אלסטר, פלאש 90)

סגן שר הביטחון אלי בן דהן מהבית היהודי טען בנאומו במליאת הכנסת היום (רביעי) כי יש להחיל את החוק הישראלי על שטחי יהודה ושומרון, ובנוגע לפלסטינים החיים בשטחים אלו אמר כי יצטרכו לעבור בדיקה כי הם נאמנים למדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במענה להצעה דחופה לסדר במליאה אמר בן דהן כי הוא מתנגד להקמת מדינה פלסטינית. זאת, בניגוד לדבריהם של חברי הכנסת שעלו לדבר לפניו, יואל חסון ומיקי לוי, שטענו כי הפתרון היחיד הוא הפרדה בין העמים.

את נאומו סיים באמירה כי הוא בעד החלת החוק הישראלי על יהודה ושומרון. לשאלה מה ייעשה עם הפלסטינים החיים בשטחים אלו ענה סגן השר כי "פלסטיני שרוצה להיות אזרח ישראל, יצטרך לעבור תקופת הכשרה שבמהלכה ייבדק כי הוא אינו מעורב בפעילות טרור וכי הוא נאמן למדינת ישראל, בדיוק כמו שקיימת הכשרה למי שרוצה להיות אזרח ארה"ב".

"זו סופה של מדינת היהודים", טענו בתגובה לדברין חברי הכנסת לוי וחסון, בעוד שהח"כים יהודה גליק ואורן חזן הגנו על עמדתו של סגן השר.