נתניהו על המ"פ: "אין שום מקום להתלהמות פסולה כזו"

כשנשאל על ידי כתבים אם התקשר למשפחת המ"פ של החייל אלאור אזריה בעקבות ההסתה נגדו ברשת, אמר רה"מ: "אין שום מקום להתלהמות פסולה כזו, אני קורא לכולם להרגיע את השיח". הרצוג שוחח עם אמו של הקצין: "אמרתי לה שתום הוא הבן והאח של כולנו"‎

ראש הממשלה מגנה את המתקפות על מפקדו של החייל היורה: נתניהו סיפק היום (שני) התייחסות ראשונה למתקפה שספג רס"ן תום נעמן בסוף השבוע, המ"פ של אלאור אזריה, לאחר עדותו במשפט שהתנהל נגד מי שהיה פקודו - ושירה במחבל המנוטרל בזירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

"אין שום מקום להתלהמות פסולה כזו", הבהיר נתניהו לאחר שנשאל האם התקשר למשפחתו של נעמן. "אני אומר כאן את מה שאמרתי לאביו של החייל: אני סומך על צה"ל, על הרמטכ"ל, על המפקדים והחיילים - סומך במאה אחוז על מערכת המשפט. היא רצינית, אמיתית והוגנת ואני קורא לכולם להרגיע את השיח ולהשאיר את צה"ל מחוץ לפוליטיקה. צריך לשמור על הצבא כפי שהוא שומר עלינו".

היום שוחח עם אמו של רס"ן תום נעמן, גם יו"ר האופוזיציה והמחנה הציוני, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, שחיזק את ידיה והבהיר לה כי "עבורו ועבור רוב מוחלט של העם - תום הוא הבן והאח של כולנו". "הלן סיפרה לי על אביו של תום ששירת שנים רבות במערכת הביטחון ועל משפחתה המשרתת ותורמת שהשכול והטרור פקדו אותה לצערה לפני כמה שנים", סיפר הרצוג.

"היא דיברה בעצמה על אמונתה בצה"ל ומפקדיו. אמרתי להלן שאני מבטא תחושה עמוקה של סולידריות עם תום כנגד מי שמנסה להרוס את הבסיס המוסרי של צה״ל ואת הקודים של אמירת האמת ושמירת החוק והנורמות הבסיסיות ביותר שלנו", הוסיף יו"ר האופוזיציה.

הרצוג הדגיש כי הוא התפלא לשמוע על כך שנתניהו טרם שוחח עם בני המשפחה: "אחרי השיחה חשבתי לעצמי שאני מופתע שראש הממשלה טרם צלצל להוריו של רס״ן נעמן", אמר והוסיף: "אם צוות לשכתו מתקשה בהשגת המספר, נעביר להם אותו".

הרצוג על מתקפת הרמטכ"לים לשעבר: "עלינו להרחיב את שיתוף הפעולה"

יו"ר האופוזיציה התייחס גם לביקורת שהשמיעו בימים האחרונים מי שכיהנו בעבר כרמטכ"לים וכשרי ביטחון תחת ממשל נתניהו, משה (בוגי) יעלון ואהוד ברק, ואצר כי מדובר בקולות חשובים: "אל מול המציאות המשתנה שמדינת ישראל עומדת בפניה, מתברר יותר ויותר הצורך בהרחבת הכוחות ושיתופי הפעולה במטרה לשנות את עתידה של מדינת ישראל".

שוחח עם אמו של הקצין. הרצוג (תומר נויברג / פלאש 90)


"המחנה הציוני הוא הבסיס להמשך ההתרחבות הזו", הדגיש והזכיר גם את מחויבותה של שותפתו, ח"כ ציפי לבני, להרחבת שיתוף הפעולה. "אנחנו חייבים לבנות גוש גדול יותר, אנחנו צריכים להביא כוחות נוספים, קבוצות נוספות ומנהיגים נוספים שיצרו מחנה גדול יותר, מגוון יותר וחזק יותר, מחנה ערכי ונחוש שיכול לבנות את הכיוון המסוכן שאליו צועדת המדינה ולהחליף את השלטון".