גנץ ואשכנזי מקימים תנועה חדשה

פרסום ראשון: הרמטכ"לים לשעבר יקימו תנועה תרבותית חדשה. גנץ ואשכנזי נפגשו עם שותפם להקמת התנועה, השר לשעבר שי פירון, ועם פעילים פוליטיים בולטים

מקימים אלטרנטיבה? (דו"צ, רויטרס)

פרסום ראשון: הרמטכ"לים לשעבר בני גנץ וגבי אשכנזי הודיעו הערב (חמישי) כי בכוונתם להקים תנועה חברתית חדשה. התנועה, שהוקמה יחד עם שר החינוך לשעבר מ"יש עתיד" שי פירון, נקראת "פנימה", והיא מוגדרת כתנועה תרבותית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

בביתו של פירון נפגשו גנץ ואשכנזי עם עוד פעילים בולטים ומוכרים מכל מיני קצוות של הקשת הפוליטית בישראל. "זאת לא תנועה פוליטית, אין לה מטרה להפיל אף אחד, בטח לא את נתניהו - המטרה שלה היא לקבוע סדר יום של תקווה ולא של פחד, כשפחד נזרע מכל הכיוונים", הבהיר פירון בתגובה לפרסום.

השותף לתנועה שי פירון (פלאש 90)

לפני יומיים, במפגש עם סטודנטים בבאר שבע, התייחס גנץ גם לסוגיית כניסה אפשרית שלו לפוליטיקה והתייחס באופן משעשע לתקופת הצינון שנגזרה עליו. "אני עם שפעת קשה ומתקשה להתאושש ממנה, וזה לוקח לפחות עוד שנתיים עד שאני אצא מהמחלה הזאת", אמר.

"אני לא חושב שאני איזה מושיע ישראל, ואני לא חושב שאין אנשים טובים בחברה הישראלית. אין לי החלטה ללכת או לא ללכת לפוליטיקה, צובעים אותי בכל מיני צבעים אבל אף צייר עוד לא פגע", הוסיף. עוד מתח גנץ ביקורת על ההנהגה הנוכחית. "יש הבדל בין להנהיג לבין להיות ראשון", הבהיר. "להערכתי, השינוי בחברה הישראלית יופיע מלמטה למעלה ולא מלמעלה למטה".