נתניהו על יעלון: "ניגוח לא חשוב"

שר הביטחון המודח נשא נאום נוקב ותקיף נגד הממשלה הנוכחית וקרא לעצור את מסע ההפחדה מפני שואה שנייה. נתניהו השיב לו: "אנחנו לא מתכחשים לאיומים אלא נערכים לטפל בהם"

יעלון הכריז שירוץ לראשות הממשלה בבחירות הבאות: שר הביטחון לשעבר, משה (בוגי) יעלון, הצהיר היום (חמישי) בכנס הרצליה על כוונתו להתמודד על ההנהגה - ומתח ביקורת חריפה במיוחד על ראש הממשלה נתניהו. ראש הממשלה לא נותר חייב וכינה את דבריו "ניגוח פוליטי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ביטחון זה עניין רציני. אי אפשר לומר בכנס במינכן לפני ארבעה חודשים שאירן היא איום קיומי לישראל והיום בכנס בהרצליה לומר שאירן היא לא איום קיומי לישראל", טען ראש הממשלה. "אי אפשר להביע אמון מלא בהנהגה כשאתה בפנים ולומר את ההפך הגמור כשאתה בחוץ ולכן לא צריך לייחס חשיבות לכל הניגוחים הפוליטיים הללו".

נתניהו סיכם ואמר כי "מנהיגות אמיתית לא מתכחשת לאיומים, היא רואה אותם נכוחה והיא נערכת לטפל בהם וזה בדיוק מה שנמשיך לעשות ברצינות, באחריות ובשיקול דעת למען ביטחון ישראל".

שעות ספורות קודם לכן הצהיר יעלון כי יתמודד על הנהגת המדינה. "בחודש שעבר התפטרתי מתפקידי", אמר יעלון. "בהודעתי הבהרתי כי אשוב לחיים הציבוריים. כוונתי היא להתמודד על ההנהגה בבחירות הבאות. החודשים האחרונים הוסיפו וחידדו עבורי את פערי התפישות ביני לבין ראש הממשלה".

"אם יש מה שמדיר שינה מעיניי, אלו לא משאיות הנשק העושות דרכן מסוריה ללבנון וגם לא ניסיונות אירן להפעיל טרור בזירות השונות בהן יש לישראל יכולת לטפל בעוצמה ובתחכום בזכות חיילים ומפקדים מצוינים", הוסיף יעלון. "אם יש משהו המדיר שינה מעיניי אלו הם הסדקים הנפערים בחברה הישראלית, כרסום שיטתי בערכים הבסיסיים, הניסיון לפגוע במפקדי צה"ל, בצה"ל עצמו - ובערכיו באופן המסכן את חוסנו".

יעלון אף תקף בחריפות את ההנהגה הנוכחית, שלדבריו "הפכה למתלהמת במקום להמשיך ולבנות כאן חברת מופת, חברה שמייסדי הציונות ראו בחזונם". הוא אף אמר כי "אלפי פניות של אזרחים ישראלים מכל גווני הקשת, ודאי חברי ליכוד רבים מאוד, שמאסו במתרחש וחרדים לגורל המדינה, הבהירו לי שיש כמיהה לשינוי שמדינת ישראל זקוקה לשינוי כיוון ותקווה חדשה". לטענת יעלון, "יש כיום שאיפה חוצה מחנות של הרוב המכריע והשפוי במדינה לראות הנהגה ממלכתית. מדינת ישראל ואזרחיה ראויים להנהגה ממלכתית שתחדל לפעול בציניות ותזגזג חדשות לבקרים".

בליכוד הגיבו בעוקצנות לדברי יעלון: "מה שרואים משם לא רואים מכאן". עוד מסרו במפלגה: "משעשע לראות באיזו מהירות יעלון הפך את עורו. רק לפני חודשים אחדים הוא אמר: 'אירן היא דאגה קיומית לישראל', היום בכנס הרצליה כשהפך לפוליטיקאי הוא אמר שאין דאגה קיומית לישראל. מה שרואים משם לא רואים מכאן".