הרצוג יצא נגד צירוף ליברמן: הקטר ירד מהפסים

"אמרתי לנתניהו: 'אתה הקטר של הימין, אני הקטר של השמאל - כלום לא יזוז אם אתה ואני לא נבנה רכבת אחת', אבל הוא העדיף שיקולים פוליטיים צרים" - כך מטיח היום יו"ר האופוזיציה ברה"מ נתניהו. בנאום בכנס הרצליה התייחס גם לקידום יוזמת שלום אזורית: "הדור החדש של המנהיגים הסונים סובל פחות מ'תסביך ישראל'"

הרצוג. "לקחתי סיכון אישי ופוליטי" (פלאש 90)

"מסביבנו גלי אלימות הולכים ומתעצמים, אינתיפאדת אבנים שהופכת לטרור קלצ'ניקובים ואזרחים שפוחדים להסתובב בירושלים בתל אביב ובגוש עציון - ואתם יודעים מה הטרגדיה הכי גדולה של ממשלת הימין? אין אף שמאלני שאפשר להאשים אותו" - כך הטיח הבוקר (חמישי) יושב ראש האופוזיציה יצחק הרצוג בנאומו בכנס הרצליה. "עכשיו אין אף איש שמאל שמזהם את האג'נדה! אין אף שמאלני שבגללו יש פיגועים! אין אף מערכניק שמונע מצה"ל לנצח! אין אף פושע אוסלו שמפריע לגיבורי הימין לנצח את הטרור!", המשיך בציניות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לצד האומץ המדיני, בגין, רבין, פרס ושרון לא היססו להכות בטרור ובכל איום בטחוני על חיי המדינה: בגין החריב את הכור בעירק, רבין לא היסס לשבור להם את הידיים והרגליים, פרס לא חשש להוביל מבצעים הירואיים לשחרור חטופים, ושרון פיקד על מבצעי חיסול מנהיגי טרור כמעט בכל זירה אפשרית סביבנו", המשיך הרצוג, "בגין, רבין, פרס ושרון לא חששו לשים את גורלם האישי על מזבח טובת המדינה וזכו להיכנס להיכל התהילה של מנהיגות ישראל".

א-סיסי. "הזדמנות אדירה לשלום אזורי" (רויטרס)

"בחודשים האחרונים, ובהקשר של גל הטרור הנוכחי, זיהיתי דרך שונה: אפשרות לשלום אמיתי בדמות הזדמנות אדירה לשלום אזורי" אמר יושב ראש האופוזיציה, "על אף שהרעיון של שיתוף פעולה של ישראל עם מדינות ערביות מתונות נמצא כבר זמן ארוך על סדר היום, נדמה היה שעתה הוא יכול לבוא לכדי מימוש לטובת השלום. זו לא רק מצרים. גם מדינות כמו ירדן, איחוד האמירויות, ערב הסעודית, מרוקו, כווית, בחריין ועוד מהוות שותפות פוטנציאליות להיות חלק מן היוזמה הזו", הדגיש.

"בניגוד לדור הקודם של מנהיגים ערביים, בימינו רבים מן המנהיגים הסונים סובלים פחות ממה שאני מכנה 'תסביך ישראל' ממנו סבלו קודמיהם", הצהיר הרצוג, "הם נועזים יותר, צעירים יותר, עצמאיים יותר ומוכנים לעבוד עם ישראל, כל עוד הדבר משרת את האינטרסים הלאומיים שלהם. זוהי ברית - המאוימת על ידי איראן הממשיכה לתמוך בטרור ולייצא אותו לכל צדדי האזור, ועל ידי דאע"ש שממשיך לזרוע חורבן וטרור באכזריות ומהווה איום מרכזי ליציבות העולם. היום ישנה הזדמנות פז, שארה"ב צריכה להוביל ושהקהילה הבינלאומית צריכה לתמוך בה יחד עם ההנהגות האזוריות במזרח התיכון", המשיך, "עם מנהיגות אמיצה ונועזת, אנו נוכל לממש הזדמנות זו ולייצר עתיד טוב יותר עבורנו ועבור ילדינו".

ליברמן. "נתניהו בחר ממשלת ימין-ימין" (פלאש 90)

"לקחתי סיכון פוליטי ואישי - ונתניהו העדיף שיקולי הישרדות צרים ומסוכנים"

הרצוג ניצל את הנאום כדי להסביר פעם נוספת את נסיונותיו לחבור לנתניהו לכדי ממשלת אחדות. "לצורך יישום המהלך נדרשת ממשלה ישראלית בהרכב אחר, שכן תנאי בסיסי להתחלת התהליך הוא נקיטת צעדים בוני אמון בשטח בינינו לבין הפלסטינים. לכן, לפני כמה שבועות, כשהבנתי שיש כאן הזדמנות היסטורית לשינוי פני האזור, החלטתי לקחת סיכון חסר תקדים ברמה הפוליטית והאישית - אבל החלטתי כי זה תפקידי, וזו אמונתי וזה חזוני וזו הדרך שבה צריכה ישראל ללכת".

נתניהו. "הקטר ירד מהפסים"
לדברי הרצוג, "פתחתי בפני נתניהו את הדלת, הושטתי לו יד ואמרתי לו: 'אתה הקטר של הימין, אני הקטר של השמאל. מאחורינו יש קרונות של אמהות, אבות, ילדים וחיילים; של קשישים, תעשייה ובני העדות השונות; של מורים, רופאים ואחיות. של מדינה שלמה על חלקיה המופלאים. כלום לא יזוז אם אתה ואני לא נבנה רכבת אחת שתוביל את הקרונות למסע חדש של תקווה חדשה ושל סיכוי חדש".

"נתניהו העדיף שיקולי הישרדות פוליטית צרים ומסוכנים ולכן כונן כאן ממשלת 'ימין-ימין'. כעת אני יכול לומר לכם בצער שהקטר של הימין לא הצליח להתניע ולא הצליח להוביל, וכשהקרון מוביל לפני הקטר יש לכך רק משמעות אחת: הקטר ירד מהפסים", האשים הרצוג. "אני מזהיר מכאן: מלחמה היא לא משחק! אסור שההחלטה הזו תהיה בידיים פזיזות, לא מחושבות. אסור שהחלטה כזו תהפוך הזדמנות תקשורתית לאיומים חסרי אחריות במטרה למצב דימוי פוליטי של פוליטיקאי זה או אחר".