דרעי בריאיון ראשון אחרי החקירה: "יש לי רק דירה אחת עם משכנתא"

בריאיון ראשון מאז נפתחה החקירה נגדו, מתייחס השר דרעי לחשדות המיוחסים לו בגין עבירות שחיתות. "איו לי חסכונות או חשבונות בנקים, הכל גלוי", הבהיר בתכנית "דקלסגל". על סערת סדן אמר: "אם היה מתנצל - זה היה נגמר"

חודשיים וחצי לאחר שנפתחה נגדו חקירה פלילית, מתייחס לראשונה שר הפנים אריה דרעי לחשדות נגדו בגין עבירות שחיתות. בריאיון לתכנית "דקלסגל" בגלצ הבהיר הבוקר (חמישי) דרעי כי לא צבר רכוש בניגוד לחוק וציין כי הכל גלוי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יש לי דירה אחת שעליה יש לי משכנתא, ותו לא", אמר. "זה כל רכושי. ברוך השם שלילדים שלי חלק מהם יש דירות, לחלק מהם אין דירות, וברוך השם. זה כל מה שיש לי. אין לי חסכונות, אין לי חשבונות בנקים, הכל גלוי וחשוף בפני כל אחד. כל מי שרוצה לבדוק, מוזמן בשמחה, באהבה, אין לי טענות ותלונות לאף אחד".

במהלך הריאיון הגיב דרעי גם לסערת יו"ר דירקטוריון חדשות 10 רמי סדן, וציין כי ש"ס לא תרפה מהמאבק עד שיתפטר מתפקידו. "אין לי דבר נגד האיש ואין לי דבר בעד או נגד ערוץ 10, הוא לא עשה לי רע", הבהיר דרעי. "ביום שהתפרסם שיח השנאה והגזענות נגד ציבור שלם, חשבתי שאדם כזה לא יכול לשמש בתפקיד ציבורי".

"אם ביום שזה פורסם היה סדן מתנצל ואומר טעיתי, לכולנו יש לפעמים פליטות פה, תאמין לי שמבחינתי זה היה נגמר באותו רגע", הוסיף דרעי. "אני לא בעל הבית, אבל ש"ס לא תרפה במאבק, בכל הכלים שיש לה, שסדן לא יוכל להמשיך בתפקידו".

"הוא לא יכול לשמש בתפקיד ציבורי". סדן (פייסבוק)

"מרטין שלאף הוא יהודי טוב שתורם"

דרעי התבקש להתייחס בריאיון גם לקשריו עם איש העסקים מרטין שלאף. "זו משפחה יקרה מאוד, זה יהודי טוב שתורם, חיתנתי את הילדים שלו", אמר דרעי. "שום כתב אישום לא הוגש נגדו, הוא נכנס לישראל ויוצא מישראל, הוא תורם המון בסתר ובגלוי למדינת ישראל".

שר הפנים ויו"ר ש"ס התייחס בריאיון גם למינויו של ידידו אביגדור ליברמן לתפקיד שר הביטחון. "הרגשתי ביעלון שותף, הסכמתי איתו כמעט בכל, ישבנו אחד ליד השני ועבדנו יפה יחד, אבל עד לפה, נקודה", פתח דרעי.

"היינו חייבים להרחיב את הממשלה", הוא המשיך. "ליברמן החליט להיכנס, והוא עשה נכון שהוא נכנס. אני חושב שליברמן ראוי להיות שר ביטחון. כל מי שנושא בתפקיד ממלכתי, ההתנהלות שלו היא אחרת לגמרי מאשר כשהוא נמצא באופוזיציה".

"ליברמן מבין מה זה הסיוע מארה"ב, מה זה היחסים עם הרשות הפלסטינית, כל מילה חשובה, הוא מבין שהחיים והמוות ביד הלשון", אמר דרעי. "אני בטוח שתראו אותו שקול, אחראי והחלטי".

דרעי חוזה שהממשלה תחזיק מעמד לאורך זמן, אבל לוקח בחשבון שהרכב הממשלה ישתנה בהמשך. "אני לא פוסל את האפשרות שהמחנה הציוני עוד ייכנס", הוא טען.