פטור מארנונה לבתי מדרש וישיבות

פרסום ראשון: הצעת חוק חדשה אושרה בוועדת השרים לענייני חקיקה, שמבקשת לתת פטור מארנונה לבתי מדרש ולישיבות, בתנאי שאין בהם פעילות עסקית. החוק שהובא ביוזמת ח"כים מש"ס ויהדות התורה, בראשם השר אריה דרעי, לא הונח בתחילה על שולחנו של השר לענייני ירושלים אלקין שטען: "הפטור ירושש את העירייה"

הממשלה אישרה היום (שני) הצעת חוק חדשה ובה הטבה משמעותית לבתי מדרש ולישיבות. במסגרת ההטבה ייהנו הגופים מפטור מארנונה - הטבה ממנה נהנו עד כה בתי כנסת בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הצעת חוק חדשה אושרה הבוקר בוועדת השרים לענייני חקיקה, שמבקשת לתת פטור מארנונה לבתי מדרש ולישיבות, זאת כמובן בתנאי שבאותם בתי מדרש וישיבות פעילות עסקית והמקום משמש ללימוד תורה או לתפילה. את החוק יזמו חברי כנסת מש"ס ויהדות התורה, בראשם השר אריה דרעי.

במהלך הדיון היום התברר ששר אחד לא קיבל את ההצעה כפי שהונחה - השר לענייני ירושלים זאב אלקין, שהבין שמדובר באובדן הכנסה משמעותי עבור העיר. "הפטור מארנונה לישיבות ירושש את העיר", אמר בוועדת השרים.

לאחר דין ודברים אמרו נציגיו של דרעי, ובראשם שר הדתות דוד אזולאי, כי דרעי מוכן לקחת על משרדו את העלות הכספית של החוק. וכך, החוק יקודם, ישיבות יזכו לפטור מארנונה - ומשרד הפנים ישלם, זאת למרות שלא הוצגה העלות הכספית של המהלך.