הרצוג נחקר פעם נוספת באזהרה

יו"ר המחנה הציוני נחקר לפני 10 ימים במסגרת הפרשה בה הוא חשוד בקבלת תרומה אסורה בפריימריז בעבודה ב-2013. מדובר בהשלמת חקירה וההערכה עדיין היא שהתיק ייסגר. הרצוג: "בטוח שבקרוב יוכח שלא נפל רבב בהתנהלותי"

יצחק (בוזי') הרצוג (פלאש 90)

יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג נחקר לפני עשרה ימים פעם נוספת במשטרה באזהרה, במסגרת חקירת הפרשה בה הוא חשוד בעבירות של אי דיווח על קבלת תרומה ומסירת תצהיר כוזב, במהלך הבחירות המקדימות לראשות מפלגת העבודה בשנת 2013.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חקירתו של הרצוג נמשכה כשעה, כשגם הוא וגם המשטרה עשו ככל יכולתם כדי למנוע את פרסום החקירה, כי היא התקיימה במהלך הניסיון הנוסף לצרף את המחנה הציוני לממשלה. מדובר בחקירת השלמה, שנדרשה לפני סיכום התיק וההערכה היא עדיין כי התיק נגד הרצוג ייסגר.

מלשכת הרצוג נמסר כי "מדובר בהשלמה קצרה שתוכננה כבר זמן רב מראש וביצועה נדחה. מבחינתו של מר הרצוג
לא עלה כל דבר חדש. הרצוג סומך על רשויות האכיפה ובטוח שבקרוב יוכח שלא נפל רבב בהתנהלותו".

ההערכה: הממצאים שנאספו לא מספיקים לכתב אישום

בסוף חודש אפריל, כשבוע לאחר תחילת החקירה, נראה היה כי בכוונת המשטרה להמליץ על סגירת התיק נגד יו"ר האופוזיציה. עוד לפני שהחקירה סוכמה ועוד לפני שדנו בה בפרקליטות, ההערכה הייתה כי הממצאים שנאספו נגד הרצוג לא יוכלו לבסס המלצה להגיש נגדו כתב אישום.

הפרשה עוסקת בין היתר במנכ"ל של חברת סיעוד, שעל פי החשד השקיע עשרות אלפי שקלים מחוץ לתקציב הרשמי של הקמפיין על מנת לפגוע במתחרה יחימוביץ'. עד כה הרצוג הדף את ההאשמות כלפיו והבטיח לשתף פעולה עם מאמצי החקירה. מי שהיה יד ימינו של הרצוג, שמעון בטאט, כבר נחקר באזהרה בפרשה.

"נתניהו לא ייפרד מהקיצוניים"

ביום שבת התייחס הרצוג למגעים על הצטרפות מפלגתו לקואליציה ואמר כי יש עדיין סיכוי שהמהלך ייצא לפועל. "אם נתניהו יוציא את הבית היהודי מהקואליציה אנחנו נתכנס כמפלגה ונשקול את הדברים", אמר בשבתרבות במודיעין.

"נתניהו בחר ללכת עם הקיצוניים", הבהיר הרצוג. "אני לא רואה סרט שהוא נפרד מהם. אני מנהיג קבוצה חזקה ואידאולוגית. אם הוא ייפרד מהימין הקיצוני אנחנו נתכנס ונחליט. אני מנהיג הקבוצה אבל לא דיקטטור. זו לא מפלגה של מנהיג עם דחלילים". הרצוג גם התייחס לאפשרות של חיבור עם מפלגת כולנו של שר האוצר משה כחלון, לאחר שהאחרון קרא לו השבוע להצטרף לממשלה. "הכל תזזיתי ויכול לקרות", אמר.