"השר השפיל אותי" - "בואי נלך לפוליגרף"

שיחה פרטית בין חברת כנסת לשר על תיקון לחוק הובילה לחילופי דברים קשים במליאה: קסניה סבטלובה מהאופוזיציה טענה כי שר הרווחה דיבר אליה "באופן משפיל ובצורה ברוטלית". השר טען: את משקרת, לקשור אותי לשוביניזם ורצח נשים? צפו בעימות

משכן הכנסת אמנם רגיל לחילופי צעקות, אבל עימות כזה לא נראה כבר זמן רב על דוכן הנואמים: ח"כ קסניה סבטלובה (המחנה הציוני) עלתה היום (רביעי) לנאום והאשימה את שר הרווחה חיים כץ בהתנהגות משפילה ועוינת. כץ לא היסס לעלות אחריה לדוכן ולקרוא לה ללכת לפוליגרף: "שנינו נראה מי משקר, כי את לא דוברת אמת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הותקפתי והושפלתי בצורה ברוטלית וקשה על ידי השר, שקוראים לו בישראל חיים כץ. הוא התגזען עליי, השפיל אותי ודיבר אליי בצורה קשה ביותר - כלפיי וכלפי ציבור שלם שאני מייצגת אותו", טענה סבטלובה. לדבריה, העימות בין השניים פרץ כאשר ביקשה לתקן חוק לטובת ילדים למשפחות חד-הוריות. 

"מדובר בסך הכל בהצעת חוק שקידם השר כץ יחד עם כחלון, שעניינה זכויות של יתומים שהתייתמו משני ההורים בפיגועי ההתאבדות", הסבירה חברת הכנסת. "באתי ושאלתי אותו לגבי משפחות חד הוריות - כן, יש משפחות כאלה, יש אנשים שאביהם או אמם לא היו בקשר איתם מאז יום לידתם והתייתמו מההורה השני וזה מספיק קשה והמדינה מפנה אליהם את העורף ואומרת שלא מגיע להם שקל אחד, לא משנה אם הם לבד בארץ".

"אלימות נגד נשים". סבטלובה (דוברות הכנסת)

"מה זה השוביניזם וגועל הנפש הזה?"

על שיחתה הקצרה עם השר סיפרה סבטלובה בהתרגשות - "אני שומעת מהשר: 'אני מהציבור הזה לא אכפת לי, מהחד הוריות שאת מייצגת. את מחוקקת, תחוקקי! מה את רוצה ממני? אני לא רוצה לדבר איתך' - כך אומר לי שר בישראל שאחראי על הרווחה". חברת הכנסת מחתה על היחס של השר כלפיה: "מה זה השוביניזם הזה? מה זה הגועל נפש שאני לא מאמינה שאני זוכה לו בכנסת ישראל? בכל פעם שאנחנו מדברים על אלימות נגד נשים, זו אלימות נגד נשים".

השר חיים כץ עלה לדוכן והשיב לסבטלובה: "ניגשת בחורה, אני מדבר שם בפינה, מתנפלת עליי חברת כנסת..." בשלב זה חלפה לידו סבטלובה וענתה לו "בחורות תמצא בבית שלך". כץ שב ותיאר את הסיטואציה מראות עיניו: "היא מתנפלת עליי בצעקות ואומרת לי 'אתה תחוקק'. אמרתי לה 'תשמעי, לא מעניין אותי מה שאת אומרת. תעשי מה שאת חושבת'. מפה עד גזענות ורצח נשים... אני משקר? אני מציכ לכנסת שאני ואת נלך למכונת אמת".