סער: אין מקום לחקור את נתניהו

יממה לאחר שינוי הגרסה של המיליארדר הצרפתי, ראש הממשלה בנימין נתניהו קיבל "גיבוי" מהשר לשעבר סער - שטען כי חלה התיישנות על הטענות. "זה לא אומר שאין מקום לדיון ציבורי וערכי נוקב בנושא", הוסיף

סער ונתניהו, ארכיון (Marc Israel Selle/FLASH90)

"גיבוי" מפתיע לנתניהו: השר והח"כ לשעבר גדעון סער התייחס היום (רביעי) לפרשת ראש הממשלה ואיש העסקים הצרפתי ארנו מימרן, וטען כי הדיון בנושא לא צריך להיות במישור הפלילי. "אין מקום לחקירה פלילית נגד נתניהו בפרשת מימרן", כתב בעמוד הפייסבוק שלו, "העניין נראה פשוט משום שמלכתחילה ברור שחלה על הנושא התיישנות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סער, שהבהיר לאחרונה כי למרות השמועות הרבות הוא עדיין חבר בליכוד ולא עזב את התנועה, טען כי העיסוק המשפטי בפרשה מעלה חשש לרדיפה. "תכלית החקירה הפלילית היא לגלות ממצאים שעלולים להביא להעמדה לדין. כשברור מלכתחילה שאין לכך כל היתכנות - השימוש בכלים של המשפט הפלילי הוא לצרכים שאין להם קשר למטרותיו", אמר.

עם זאת, הדגיש השר, "זה לא אומר שאין מקום לדיון ציבורי וערכי נוקב בנושא". לדברי סער, "ההתיישנות אינה רק זכות דיונית, אלא יש מאחוריה טעמים עקרוניים ומהותיים. שימוש בכלים משפטיים מטעמים שזרים לתכליתם מריח מרדיפה. יש לקוות שמערכת אכיפת החוק תשמור על עקרונות יסוד חשובים".

שינה גירסא. מימרן (אתר Gossip.It)

קרב הגרסאות הוביל לשינוי גרסה?

אמש שינה המיליארדר הצרפתי מימרן את גרסתו: האיש שטען כי העביר סכומי כסף גדולים לנתניהו אמר כי ייתכן שטעה בסכומים עליהם הצהיר - וכי מה שהצהיר ראש הממשלה בהקשר לפרשה הוא הנכון.

"כל מה שביבי אומר זה אמת", אמר מימרן בשיחה עם חדשות 2. "ייתכן שטעיתי בסכומים, מכיוון שחלפו מעל 10 שנים. זה היה לפני זמן רב, אז ייתכן שטעיתי בסכום. בכל מקרה לא היה ד בר שאינו חוקי מצדו של ביבי, העברתי אליו סכום כסף, והזמנתי אותו לחופשות במונקו ובקורשבל (אתר סקי באלפים הצרפתיים). הסכום הכולל של החופשות וההעברה הכספית הוא כמיליון פרנקים צרפתיים, שהם כ-150 אלף אירו".

בריאיון לחדשות 10 השבוע מימרן שב וטען כי העביר סכום כסף לנתניהו, אולם בשונה מהודעת לשכת רה"מ - שציינה סכום של 40 אלף דולר - מימרן נקב בסכום גבוה בהרבה ובגרסה שונה מזו שמסר היום. "קודם כל, לא אמרתי מעולם מיליון אירו, אמרתי מיליון", אמר מימרן. "זה היה ב-2001, והכוונה הייתה למיליון פרנקים צרפתים, שזה 170 אלף אירו".

נתניהו ומימרן, ארכיון (באדיבות "הארץ" ו"מדיהפרט")

"אני העברתי מהחשבון הפרטי שלי לחשבון הפרטי שלו", הבהיר מימרן. "אני חושב שזה היה 170 אלף אירו, אבל הסכום רשום ורשמי ואפשר לבדוק את זה. זה לא משהו שאני או הוא יכולים להחביא, זה רשום. אני זוכר את זה כ-170 אלף אירו, אם הוא אומר סכום אחר, אז זה כנראה מה שנכון כי אצלו יש את הרישומים. הגעתי לחגוג עם נתניהו כשהוא זכה ב-2009, שמונה שנים אחרי התרומה, ואין קשר לכסף שנתתי לו".

נתניהו על ההאשמות: "ההר הוליד עכבר"

נתניהו התייחס אתמול לראשונה לפרשת מימרן במסיבת עיתונאים שערך במוסקבה לצדו של הנשיא פוטין - ודחה את הטענות לפיהן קיבל כספים אסורים. "ההר הוליד עכבר, אפילו לא הוליד עכברון, בקושי", הדגיש נתניהו. "מיליון יורו לקמפיין בחירות ב-2009? לא מיליון יורו, לא קמפיין בחירות, לא 2009. מדובר על תרומה חוקית ומפוקחת לקרן שפתחתי לטובת מדינת ישראל. גם מהבלון הזה יצא כל האוויר. ברור שזה חלק מרדיפה פוליטית שיטתית, מה שלא הצליחו לעשות בקלפי מנסים לעשות עם האשמות שווא ועם ניפוח תקשורתי אדיר", הוסיף נתניהו.

ראש הממשלה ציין באותה נשימה גם את ההאשמות בפרשת המעון ואמר: "רמסו את כבודה של רעייתי. היא סעדה את אביה, בן 96, ושילמה על כך מכספה הפרטי של המשפחה. אני מציע לכולכם לקורא את המאמר של רות גביזון - מחליפים ראש ממשלה בבחירות ולא במלחמת התשה משפטית ציבורית. אני מאמין במערכת המשפט שלנו ומכל הדברים לא ייצא כלום, כי אין כלום".