אורן חזן לא ימשיך כסגן יו"ר הכנסת

לאחר שהוחלט להאריך את כהונתו של חזן כסגנו של אדלשטיין (עמו הוא מסוכסך), היום התברר כי לא ניתן בשלב זה להמשיך את ההסכם - בעקבות צירוף ישראל ביתנו. יו"ר הקואליציה: "בשלב זה יבוטל המינוי"

מבוכה בקואליציה: בשבוע שעבר החליטה ועדת הכנסת להאריך את כהונתו של ח"כ אורן חזן, ששמו נקשר במספר פרשיות מביכות, כסגן יו"ר הכנסת לשנה נוספת - החלטה שהייתה צפויה להעניק לו תוספת של כ-2,000 שקלים בחודש. ההחלטה התקבלה בניגוד לעמדת יו"ר הכנסת אדלשטיין המסוכסך עמו - שגם מנע ממנו לנהל את ישיבות הממשלה. היום (שלישי) התברר כי חזן לא יוכל בשלב זה להמשיך לכהן בתפקיד היוקרתי, בגלל הרחבת הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יו"ר הקואליציה דוד ביטן (הליכוד) הבהיר כי המינוי של חזן בוטל בשלב זה. הנימוק הרשמי שנמסר להחלטה הוא התחייבות למנות סגן מטעם מפלגת "ישראל ביתנו", שהצטרפה לקואליציה.

"לליכוד יש הסכם קואליציוני עם ישראל ביתנו לפיו הם יקבלו סגן יושב ראש ולפי בירור משפטי שביצעתי לא ניתן להרחיב את הנשיאות ללא תיקון החוק", הסביר ביטן. "הליכוד יקיים את ההסכם הקואליציוני וימנה סגן יושב ראש מישראל ביתנו על חשבונו ועל כן הנחיתי לבטל את החלטת ועדת הכנסת הממנה שני סגנים מהליכוד".

ביטן סיכם כי "בשלב זה יבוטלו המינויים גם של נאוה בוקר וגם של אורן חזן עד שהליכוד יחליט האם לתקן את החקיקה או למנות רק אחד מהם".

בשבוע שעבר עורר מעמדו של חזן בכנסת סערה נוספת, כאשר יו"ר הקואליציה יזם הקמת ארבע ועדות נוספות, שבראש אחת מהן יעמוד חזן. תוך זמן קצר התקוממו באופוזיציה על היוזמה היקרה שתייצר עוד "ג'ובים", ובכירים במחנה הציוני הבהירו כי לא ישתפו פעולה עם המהלך. גם יו"ר הכנסת אדלשטיין התערב זמנית על מנת לבלום את המהלך.