הממשלה התנגדה - והבנייה אושרה‎

למרות התנגדות הממשלה, ומבלי שהיא בכלל מודעת לכך – אישרה הוועדה לתכנון ובנייה בירושלים מתן היתרי בנייה ל-82 יחידות דיור בשכונת רמת שלמה בבירה. "יש עוד כמה תכניות שיובאו לאישור, בין אם הממשלה תסכים לכך ובין אם לא", אמר יו"ר הוועדה לחדשות 2

ארכיון (רויטרס)

גורמי התכנון בעיריית ירושלים אישרו מתן היתרי בנייה ל-82 יחידות דיור בשכונת רמת שלמה שבצפון הבירה. האישורים ניתנו בוועדה לתכנון ובנייה, חרף ההתנגדות של הממשלה. ניתן אף לומר כי הממשלה כלל לא ידעה שההליך הזה מתבצע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר בחלק הראשון של התכנית מ-2010 שננטשה לאחר שהרגיזה את סגן נשיא ארה"ב ג'ו ביידן בזמן ביקורו בישראל. גורמים בוועדה טענו כי במשך שש השנים האחרונות, התכנית לא עלתה שוב לדיון בגלל לחצים מדיניים של לשכת ראש הממשלה.

"אין לי עניין להקפיא תכניות בנייה בירושלים, וזו רק סנונית ראשונה", אמר יו"ר הוועדה לתכנון ובנייה בעירייה לחדשות 2. "יש עוד כמה תכניות שיובאו לאישור, בין אם הממשלה תסכים לכך ובין אם לא".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "הבנייה בירושלים היא הכרחית, חשובה ותימשך בכל הכוח והעוצמה. עיריית ירושלים מקדמת בעיר בנייה לערבים ויהודים כאחד. אפליה על פי דת, גזע ומין אינה חוקית באף מדינה נאורה אחרת, ולכן העירייה לא תתן את ידה להקפאת בנייה ליהודים בבירת ישראל".