"לכל דבר יש תזכורת. לילד אין"

אביו של התינוק בן השנה וחצי שמת לאחר שהושאר ברכב הגיע לדיון בוועדת המדע והטכנולוגיה, וביקש שתחויב בחוק התרעה על כיסא תינוק. "צר לי להגיד, אבל אין חכם כבעל ניסיון", אמר. צפו בדיון בוועדה

האב שבור הלב בפנייה למחוקקים ולחברות הרכב: יצחק וינגוט, אביו של הפעוט אליה שמת לפני כשבוע באשדוד לאחר שנשכח ברכב, התייצב היום (שני) בוועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת וביקש את עזרת הח"כים במניעת אסונות דומים. "הילד הזה הוא אהבת חיי, לא חשבתי שזה יקרה", אמר בצער האב במהלך הדיון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בוועדה שהתכנסה לדון בפתרונות טכנולוגיים לשכחת ילדים ברכב אמר וינגוט: "אני לא בן אדם מיוחד, אני בן אדם פשוט. לכל דבר היום יש תזכורת, לתנור שמפעיל עוגה, לחגורה באוטו - לילד אין. שכחתי אורות דולקים ויש תזכורת וזה בחיים לא קורה. גם ששמעתי פרסומות לא חשבתי שזה יקרה לי ".

האב של אליה, שהיה בן שנה ושלושה חודשים במותו, הוסיף: "אני שואל את עצמי למה אין תו תקן לכיסא תינוק שיחייב התרעה. אני מבקש שיחויב תו תקן בחוק, זו המטרה שבאתי לשמה".

אליה וינגוט ז"ל

"יש הרבה הסחי דעת היום. זה כל מה שרציתי, שאף אחד לא יצטרך להרגיש את הצער שאני מרגיש", סיכם האב. "צר לי להגיד אבל אין חכם כבעל ניסיון", הוסיף.

הרכב בו נשכח התינוק

יו"ר הוועדה ח"כ אורי מקלב אמר: "אנחנו אתכם, לא יודעים כיצד לנחם אבל אנחנו מחזקים אתכם. איחדתם את עם ישראל. חברות הרכב דורשות רכיבים כשזה קשור לנזק שלהם, אבל שזה מגיע לנפש לא תמיד פועלים. כמה מכוניות שווה ילד בן שנה וחצי? אנחנו מתחייבים לעשות את זה. כל אדם צריך לקבוע את העוגנים שלו אבל המערכת גם צריכה לעשות זאת".