ליברמן: "מציע לבנט להירגע"

שר הביטחון התייחס להאשמותיו של יו"ר הבית היהודי לפיהן בכוונתו לחלק את הארץ ואמר: "שיילך לניתוח פתיל קצר". כמו כן התייחס ליברמן לאיום על הנייה וקרא להרחיב את הממשלה: "זקוקים לעבודה משותפת עכשיו"

לאחר המתקפה של יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט נגד כניסת אביגדור ליברמן לממשלה ("מבול של ויתורים") ואיומיו לפרק את הממשלה, הגיב האחרון באיחור קל לדברים וקרא לבנט לשנות כיוון: "מציע לידידי נפתלי בנט להרגיע".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בישיבת סיעת ישראל ביתנו אמר ליברמן כי "מי שלא יכול להתאפק שיילך לאותו ניתוח של פתיל קצר, אני ממליץ לו לפנות לאותו רופא. אנחנו זקוקים לעבודה משותפת עכשיו".

על הטענות לפיהן התמרכז ואף זז שמאלה בעמדותיו הוסיף ליברמן: "הזיכרון לא מאופס אצל חלק מהעיתונאים. לגבי האמירה ששלמות העם חשובה יותר משלמות הארץ, ב-2004 כבר פרסמתי בספר שלי בעמוד 45 ואין בזה שום חידוש. אנחנו נוקטים בפרגמטיות מדינית ועוצמה ביטחונית".

השר אף העניק לעצמו קרדיט מעט מוגזם על היוזמות המדיניות הנוכחיות וטען כי איש לא הציע לפניו הסדר אזורי: "הבנאדם הראשון במדינת ישראל בכל הקשת הפוליטית שדיבר על הסדר אזורי כמודל מגובש ולא כסיסמה היה אביגדור ליברמן ביוני 2014 במרכז הבינתחומי בהרצליה. האם היה מישהו אחד בכל המערכת הפוליטית שאי פעם השתמש במונח הזה? לא היה. וזה כולל חילופי שטחים ואוכלוסיות. זה המודל שלי".

מה עם הנייה? "תחזרו אליי בסוף הקדנציה" (רויטרס)

משרד הביטחון יממן את הוצאות החייל הפצוע

ליברמן התייחס גם למגעים להרחבת הממשלה: "כדאי שתהיה קואליציה רחבה ככל האפשר. קואליציה של אחדות לאומית. אני חושב שהנסיבות של היום מצדיקות קואליציה רחבה מקיר לקיר".

כמו כן הגיב שר הביטחון לקריאה ברשת לסייע לחייל יהודה הישראלי, שנפצע קשה מאוד במבצע "צוק איתן" ומשרד הביטחון מסרב לאפשר למשפחתו להנגיש את ביתם בעפרה: ליברמן התחייב כי משרד הביטחון ישלם את כל הוצאותיו. "גם לגבי הבנייה של אותה יחידה, ביקשתי מאגף חריגים לדון פעם שנייה בבקשה והנחיתי שלא יפריעו לאותה עבודת בנייה שתחל בקרוב. ואם נרגיש שחסר כסף נמצא את הפתרונות", אמר.

"סיעה פרגמטית". ליברמן (יונתן זינדל - פלאש 90)

תזכורת: המתקפה של בנט

ליברמן השיב גם לשאלות העיתונאים לגבי האיום על ראש ממשלת חמאס בעזה איסמעיל הנייה: "בעוד 6 שעות זה יהיה שבוע מאז כניסתי לתפקיד. אני מציע לחזור אליי בסוף הקדנציה ונדבר על הדברים האלה". על הסיוע האמריקני לישראל אמר: "אני חושב שלשכת ראש הממשלה והמועצה לביטחון לאומי עושים עבודה מצוינת וההערכה שלי היא שנגיע להסכמות בנושא הסיוע".

"לכל מי שמתנגד לחלוקת ירושלים ולהקמת מדינה פלסטינית על כביש 6, ונעצב ממבול הוויתורים ביממה האחרונה, אל דאגה: אנחנו כאן", כתב בנט בעמוד הפייסבוק שלו בשבוע שעבר ועקץ את ליברמן. "דברים שרואים משם גם רואים מכאן".

הפוסט של בנט נכתב לאחר שליברמן נפגש לראשונה עם קציני פורום מטכ"ל, שם אמר כי אחדותו של העם היא עניין מרכזי ביכולתו של צה"ל לשמש כמגן החוסן הלאומי של מדינת ישראל. "כשיש התנגשות בין הערכים של שלמות העם או שלמות הארץ, שלמות העם חשובה יותר", אמר.