כבוד ל"אבא של החיילים הבודדים"

צביקה לוי, קיבוצניק שפועל יותר מ-20 שנה לרווחת החיילים הבודדים, זכה לקבל תעודת הוקרה מהשדולה למען אותם חיילים בכנסת. בטקס המרגש בירכו הח"כים וחברי התנועה הקיבוצית את לוי, שהתרגש עד דמעות. צפו

רגע מרגש בכנסת לכבוד הקיבוצניק המתנדב: שדולת החיילים הבודדים בכנסת העניקה היום (שני) אות הערכה לצביקה לוי, שזכה לכינוי "האבא של החיילים הבודדים" לאחר שהקים ופעל בתנועה הקיבוצית למען אותם חיילים. בתעודה נכתב כי לוי "פעל במסירות ודאג לרווחתם של כ-18 אלף חיילים בודדים ב-21 השנים האחרונות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התעודה הוענקה ללוי על ידי ח"כ איציק שמולי (המחנה הציוני), עליזה לביא (יש עתיד), ומייקל אורן (כולנו). עוד נכתב כי לוי "שימש ככתובת לכל מחסורם" של החיילים הבודדים. שמולי חלק לו שבחים: "צביקה הוא דוגמא למי שעשה למען החיילים הבודדים לכל מחסורם ולכל מבוקשם. לא פעם זה הגיע על חשבון המשפחה, אבל צביקה ראה בעשייתו משימה לאומית, וראה קודם כל את טובת צה"ל וחייליו שחלקם הגדול הגיע מחו"ל לשרת למען המדינה".

ד"ר גבי אסם, מנהלת רשף משימות וחברה בתנועה הקיבוצית, אמרה במהלך הישיבה המרגשת: "כשאומרים 'האבא של החיילים הבודדים' כולם יודעים שמתכוונים לצביקה לוי מקיבוץ יפעת. צביקה במשך יותר משני עשורים מלווה אישית אלפי חיילים שעלו לישראל במטרה לשרת בצורה הטובה ביותר בצה"ל".

|ליווה אישית אלפי חיילים" (חדשות 2)

מזכ"ל התנועה הקיבוצית ניר מאיר, שנמצא במשלחת בחו"ל, ביקש למסור ללוי שבחים: "הוא הקים בתנועה הקיבוצית ובמדינת ישראל מפעל חיים עם לב ענק. צביקה והקיבוצים ליוו אלפי חיילים בודדים בתקופת שירותם הסדיר בצה"ל בכל שנה ביותר מ-150 קיבוצים שנתנו יחד עם איתו בית חם, קולט ואוהב בתקופת שירותם הצבאי".

עוד אמר מאיר כי לוי רתם את צה"ל ומשרד הביטחון לפרויקט ו"הכניס את רוח ההתנדבות והעשייה למען מי שתורם למען המדינה לכל מקום בו היה".