אחרי שהאשים את ח"כ שלח בהדלפת מסמך מסווג: הנגבי התנצל

ועדת חוץ וביטחון נפרדה מהיו"ר הקודם צחי הנגבי, וח"כ עפר שלח ניצל את הדיון כדי לדרוש מהשר שטען כי הוא אחראי להדלפת המסמך על "צוק איתן" המנקה את נתניהו לבקש סליחה: "אתה חייב לי התנצלות באופן אישי"

יו"ר הוועדה נפרד בהתנצלות רפה: השר הטרי צחי הנגבי עזב הבוקר (שני) את ראשות ועדת חוץ וביטחון שעמד בראשה, ימים ספורים לאחר פרשת "הדוח המרוכך" על תפקוד הממשלה במבצע "צוק איתן". במהלך הישיבה, שנפתחה בחיוכים ותצלומים חגיגיים, התעמתו שוב הנגבי ושלח - הח"כ אותו האשים הנגבי בהדלפה - עד שהנגבי ביקש סליחה מחברו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לו היינו עורכים את הישיבה הזו לפני שבוע הייתי מצטרף למחמאות למרות ההבדלים בינינו", אמר שלח (יש עתיד), שהתייחס להאשמות התקשורתיות. "אלא שבנקודה הזו שאנחנו נמצאים בה אתה חייב לי התנצלות באופן אישי - אתה האשמת אותי במשהו שהוא לא נכון ברמה העובדתית".

הנגבי השיב לו: "אני מתנצל אם פגעתי בך". שלח לא הסתפק בניסוח החמקמק ואמר: "לא אם, אתה פגעת". הנגבי ניסה לפייסו ואמר: "אז אני מתנצל".

הנגבי טען: הממשלה פעלה כראוי (ליאור וענונו ורפאל חיון)

חבר הוועדה עמר בר לב (המחנה הציוני) התייחס להתנצלות הפומבית ואמר: "היה לי חייל שכל פעם שהייתי מעיר לו הוא היה אומר 'טעות שלי'. זה היה מעצבן אותי. לקח לי שנים להעריך את זה".

בשבוע שעבר פרסם לראשונה כתבנו עמית סגל במהדורה המרכזית כי הנגבי הפיץ מסמך ש"מנקה" את ראש הממשלה והדרג המדיני, רגע לפני שמונה לתפקיד שר בלי תיק על ידי נתניהו. חברי ועדה טענו כי המסמך הוצג כדוח שנכתב בשמם: "נעשה כאן שימוש בשמה של הוועדה כדי לזכות את רה"מ מסיבות פוליטיות ולהגן עליו מדוח המבקר".

הנגבי האשים בתגובה את שלח, שלדבריו היה היחיד שצפה במסמך - טענה שנדחתה על ידי יו"ר הוועדה הנכנס, ח"כ אבי דיכטר מהליכוד. עוד קבע דיכטר כי "במבחן הנזק שגרם הפרסום או הפרטים הכלולים בידיעות השונות שהופיעו בכלי התקשורת, הרי שבכל הבדיקות לא מצאתי כל פרטי מידע שיש בהם כדי להסב נזק".