בנט: אם יהיה תהליך מדיני - נפיל את הממשלה

"לא תקום פה מדינת פלסטין", "המתקפה על שופטת בישראל אסורה", "חמש יחידות במתמטיקה זה לא חזות הכול": בריאיון ל"פגוש את העיתונות" מדבר שר החינוך על כל הנושאים הבוערים ומציב קווים אדומים לנתניהו

בריאיון ראשון מאז העימות עם ראש הממשלה נתניהו תוקף הערב (שבת) שר החינוך נפתלי בנט את הקולות הנשמעים מהממשלה התומכים בפתרון שתי המדינות ואת הקריאה לפתיחת תהליך מדיני. "נפיל את הממשלה על כל דבר שיוביל לחלוקת ארץ ישראל ולהקמת מדינת פלסטין, נילחם נגד זה", הוא מבהיר בשיחה עם רינה מצליח בתוכנית "פגוש את העיתונות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לא תקום פה מדינת פלסטין, אעשה הכול כדי למנוע זאת", אמר בנט. "אנחנו בממשלה שבקווי היסוד שלה אין מדינת פלסטין. כל עוד אנחנו פה, לא תקום מדינת פלסטין על כביש 6, חמש דקות מכפר סבא, לא יחלקו את ירושלים".

בנט סירב להתייחס באופן ישיר ליריבות עם ראש הממשלה נתניהו, ואת דברי הביקורת השמיע באופן מרומז. "זה לא סוד שיש מחלוקות", אמר בהתייחסו לנושא המדיני. "לא צריך לוותר על סנטימטר אדמה, אני לא מבין מה הדיבורים האלה. אין לי בעיה עם ועידה אזורית אם היא מסתכלת על דברים יותר רחבים".

"לא סוד שיש מחלוקות" (חדשות 2)

"לא השלמתי עם הירידה בהישגים במדעים ובמתמטיקה"

לצד ההצהרות הלוחמניות, אומר בנט כי לא יתנגד לכניסת מפלגת המחנה הציוני לממשלה, אם תעמוד האפשרות הזאת על הפרק. "אני לא מחרים את המחנה הציוני, צריך להרחיב את הממשלה", אמר. "הייתה פה ממשלה מקרטעת ואני מוכן להכניס כל מפלגה כל עוד העקרונות של הממשלה לא משתנים".

גם על התביעות המתנהלות נגד רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו הגיב בנט באופן מרומז בלבד, כשהתייחס לביקורת החריפה של פרקליט משפחת נתניהו על השופטת ואמר כי "אני לא מקבל השתלחות בשופט ובפסיקתו. אפשר לבקר פסיקה אבל אני מבקר השתלחות פרסונלית בשופט".

בסיום הריאיון הגיב בנט לדברי הביקורת שנשמעו אודות קמפיין "לתת חמש" שמטרתו לעודד תלמידים לגשת לבחינות הבגרות במתמטיקה ברמת חמש יחידות לימוד. "אני מסכים שמתמטיקה זה לא חזות הכול", טען בנט, אך הוסיף כי "ישראל הייתה באסון לאומי של עשור, ירדנו בהישגים ב-40% במדעים ומתמטיקה. לא השלמתי עם זה ואני חושב שמצוינות היא לא מילה גסה".

מהליכוד נמסר בתגובה כי "מדובר בעוד תרגיל יחסי ציבור אופייני מבית היוצר של בנט. בנט יודע היטב שראש הממשלה נתניהו עומד כחומה בצורה נגד חזרה לקווי 67' וחלוקת ירושלים, מנסה לנכס לעצמו את הקווים האדומים שהציב נתניהו ומציג אותם כתכתיבים כביכול לראש הממשלה. זאת מצגת שווא".