"תקלה שתיק ליברמן לא הגיע למשפט"

יואב סגלוביץ' נחשב לאחד החוקרים המבריקים שהיו למשטרה, דרש להעמיד לדין את ליברמן וכמעט היה מפכ"ל: השבוע הוא הצטרף לפוליטיקה, למפלגת "יש עתיד". מה הוא חושב על חקירות מעונות ראש הממשלה ("סאגה שכולה טעות")? ולמי הוא הצביע בבחירות האחרונות? צפו בריאיון

במשך שנים ניהל ניצב בדימוס יואב סגלוביץ', שנחשב לאחד החוקרים המבריקים בארץ, את התיקים הרגישים ביותר - בהם חקירות אולמרט וליברמן. בדיוק בשבוע שבו ליברמן מונה לשר ביטחון, סגלוביץ' שחשב שיש להעמיד אותו לדין נכנס לפוליטיקה - כרכש מסקרן של יאיר לפיד, אותו אחד שנחשב לבן ברית של ליברמן עד לא מזמן. בריאיון לאולפן שישי (שצולם לפני כנסית השבת) חשף סגלוביץ' מה הוא חושב על המינוי - וסירב להצהיר בעד מי הצביע בבחירות הקודמות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זה לא סוד שאני סברתי שנכון להעמיד את ליברמן לדין בשורת עבירות חמורות מאוד, מה שאמרתי לא התקבל, וינשטיין חשב אחרת", אמר סגלוביץ' - שסירב לומר האם קרו "דברים בלתי מוסברים" בחקירה. "במדינת חוק לכל אחד יש לו את התפקיד שלו, עוצמת הדיבור שלי בנושא המקצועי מה נכון לעשות בתיק הזה ידועה וברורה, יש אנשים שחשבו אחרת. אני חושב שזו תקלה רצינית, לא קונספרטיבית, שבסוף התיק הזה לא התברר בבית המשפט".

האם לדעתו ליברמן ראוי לכהן כשר? "יש טיוטת אישום, מי שרוצה שיקרא. אני מבין שמעט מדי אנשים במדינה קוראים דברים, הכל כתוב וכל אחד עושה את הבחירות שלו". כיצד יתמודד הניצב, שהיה מועמד למפכ"לות, עם הפוליטיקה החדשה והישנה? "אני לא תמים לחשוב שאני אכנס פנימה לא תהיינה פשרות, אני לא בורח מהאירוע, אבל לא באתי בגלל מישהו - באתי בגללי, באתי בגלל המדינה. גם לא באתי בגלל שרה נתניהו".

"בגלל המצע". סגלוביץ ולפיד, השבוע (חדשות 2)

"אני נטול מקום, הצטרפתי בגלל המצע והאנשים"

בשבוע בו המשטרה סירבה לפרט רשמית את החשדות כלפי שרה נתניהו, טען סגלוביץ' כי הוא "יוצא מנקודת הנחה שכל הסאגה שהייתה שם, כל כולה בטעות". הניצב בדימוס הוסיף: "אני מזהיר ממשהו שמלוה אותנו במדינה, שהופכים טעות לאידואלוגיה, וזו לא פעם ראשונה. זה היה בתיקים של שחיתות ציבורית או אנשים בעלי מעמד בחברה. מעולם לא על ראש ארגון הפשיעה או סוחר הסמים - אסור לחזור על הטעות הזו ואם רוצים לשנות את תפיסות העולם אז צריך להיות דיון ציבורי בעניין הזה כי זה לא עסק פרטי".

סגלוביץ' הצהיר כי לא הובטח לו מקום ברשימה או תפקיד: "אני גם שם את עצמי בפרופורציות. אני נטול מקום. הנשיא הזה לא היה לדיון בכלל. אני יודע שזה נשמע מטופש, אני קיבלתי החלטה להגיע ליש עתיד כי ראיתי מה קורה כאן, והחלטתי איזה בית יהיה הכי מתאים לי".

"זה מתחיל במצע, בסוף זה דגל שאני מתייחס אליו", הוסיף. "יש מכנה משותף אחד מרכזי במפלגה, יש שם אנשים שעשו משהו משמעותי, זה לא פעם ראשונה, זו לא קריירה ראשונה או מקום שלהם, והם כולם דעתנים. השלב השלישי זה ראש המפלגה, יאיר לפיד, זו סביבה שלי נוח לעבוד". למרות השבחים ללפיד, סגלוביץ' לא מוכן לענות האם הצביע לו: "זה עניין של אופי".