יחימוביץ': "אני לא בטוחה שלא מתנהלים מגעים לממשלת אחדות"

ח"כ שלי יחימוביץ' מטילה ספק בכך שהופסקו המגעים לכניסת מפלגת העבודה לממשלת נתניהו. "שטף המלל הכוזב על שלום נועד למשוך את המפלגה שוב לתרחיש אומלל שירסק אותה לחלוטין. הדיבורים על שלום מצד ליברמן ונתניהו חסרי אמינות", אמרה. אתמול קרא השר כחלון להרצוג להצטרף לממשלה: "יש הזדמנות נדירה לתפנית מדינית"

"אני לא בטוחה שאין מו"מ לאחדות" (פלאש 90, מרים אלשטר)

בריאיון העניקה הבוקר (חמישי) לתוכנית "דקלסגל" בגלי צה"ל, הבהירה ח"כ שלי יחימוביץ' כי היא עדיין מטילה ספק בכך שנפסקו המגיעים לכניסת מפלגת העבודה לממשלה. "אני לא בטוחה שלא מתנהלים מגעים לאחדות", אמרה. "שטף המלל הכוזב על שלום נועד למשוך שוב את המחנה הציוני לתרחיש האומלל הזה. אני מקווה מאוד שלא ניקלע שוב לפארסה הזאת ואעשה הכל כדי לעצור את זה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הדיבורים על שלום מצד ליברמן ונתניהו חסרי אמינות עד כדי גיחוך, עוד רגע הם ירימו שלטים של 'שלום עכשיו'", תקפה יחימוביץ' את השותפות החדשה בקואליציה. "אלו אנשים שממילא יכולים לומר דבר והיפוכו תוך 24 שעות, אבל זו בהחלט מלכודת דבש לתרחיש האומלל שירסק אותה באופן מוחלט. שלום לא בטח ייצא מזה, גם לא הסדר". יחד עם זאת, הוסיפה יחימוביץ' כי "אם שניהם יהיו חייבים לבצע מהלכי מדיניים הם יקבלו מאיתנו את כל הגיבוי".

בשבועות האחרונים יחימוביץ' הציגה התנגדות חריפה למגעים שנוהלו על כניסה ממשלה. "הרצוג הפגין היעדר מנהיגות ואפס לקיחות אחריות, כשפרש שטיח בפני ליברמן והעניק לגיטימציה לממשלת נתניהו", אמרה לחדשות 2 לאחר קריסת המגעים בין הרצוג לנתניהו בחודש שעבר.

לעומת זאת, רק אתמול קרא שר האוצר משה כחלון (כולנו) ליו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג להביא לכניסת מפלגתו לממשלה. "השמועות והדיבורים על מהלך מדיני משמעותי באזור שלנו מבוססות הרבה יותר מאשר סתם רמיזות בעיתונים", אמר. "יש אפשרות לתפנית משמעותית ברמה האזורית ולכן אני קורא למחנה הציוני להצטרף לממשלה ולא להחמיץ את חלון ההזדמנויות ההיסטורי שנוצר. מהאופוזיציה לא עושים תהליך מדיני ולא מייצרים שינוי".

דבריו של כחלון נאמרו יומיים לאחר שהרצוג קרא לו ולסיעתו לפרוש מהממשלה על רקע צירופו של אביגדור ליברמן לממשלה ומינויו לשר הביטחון. "יש רגעים שמנהיג צריך לשים את עצמו מעל השיקול האישי, להעז לשלם את המחיר הכבד ביותר על האמת הפנימית שלו. זה הרגע שלך".