כחלון קורא להרצוג להיכנס לממשלה: "הזדמנות נדירה לתפנית משמעותית"

לאחר שהמאמצים לצרף את המחנה הציוני לממשלה כשלו והרצוג קרא לו לפרוש מהקואליציה, פנה שר האוצר ויו"ר כולנו להרצוג ואמר כי עליו להצטרף לממשלת אחדות: "יש ביסוס לדיבורים על מהלך מדיני משמעותי"

כחלון מתגייס למהלך להכנסת המחנה הציוני לממשלה: לאחר צירופה של ישראל ביתנו לממשלת נתניהו והתפוצצות המגעים עם המחנה הציוני, הצהיר יו"ר המפלגה ח"כ יצחק הרצוג שלא יהיה חלק מהקואליציה - ואף קרא לכחלון ומפלגתו לעזוב את הממשלה. היום (רביעי), השיב לו שר האוצר ויו"ר כולנו וקרא לו להצטרף לממשלה בטענה כי יש הזדמנות נדירה למהלך מדיני רציני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

במהלך טקס הענקת אזרח של כבוד מהעיר נתניה אמר כחלון: "השמועות והדיבורים על מהלך מדיני משמעותי באזור שלנו מבוססות הרבה יותר מאשר סתם רמיזות בעיתונים. יש אפשרות לתפנית משמעותית ברמה האזורית ולכן אני קורא למחנה הציוני להצטרף לממשלה ולא להחמיץ את חלון ההזדמנויות ההיסטורי שנוצר. מהאופוזיציה לא עושים תהליך מדיני ולא מייצרים שינוי".

"זה לא הזמן והמקום לפרט", הוסיף שר האוצר, "אבל יש לנו אפשרות נדירה לתפנית משמעותית ברמה האזורית. כינונה של ועידה אזורית במסגרתה מיוצגים כלל בעלי העניין באזור, היא מתווה חשוב, רצוי וראוי. אני ומפלגת כולנו נתמוך בו ונקדם אותו בכל הכוח".

יענה לקריאה? הרצוג (פלאש 90)

כחלון הבהיר ש"ועידה כזו תשנה את כללי המשחק ומהלך כזה יהיה זרז משמעותי להרחבה נוספת של הקואליציה. אני לא חושב שהמחנה הציוני יוכל להימנע מלקחת חלק באתגר כזה. אני מכיר בחשיבותה של אופוזיציה במשטר דמוקרטי - אבל יש כאן חלון הזדמנויות היסטורי וזה הזמן שלהם לתת יד למהלך".

נתניהו: "שלום לא משיגים בוועידה, אלא במו"מ ישיר"

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב למאמצים לקדם את תהליך השלום ושוב יצא נגד ועידה בינלאומית. "איננו מפסיקים לחפש נתיבים לשלום - כולל בסיוע התפתחויות חשובות באזור", אמר נתניהו במהלך טקס בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר אילן בצפת, "אך הדרך לשלום איננה עוברת דרך ועידות בינלאומיות שמנסות לכפות הסדר, מקצינות את התביעות הפלסטיניות ועל ידי כך מרחיקות את השלום".

ראש הממשלה הדגיש כי "הדרך לשלום עוברת דרך מו"מ ישיר וללא תנאים מוקדמים בין הצדדים. כך היה בעבר כשהשגנו שלום עם מצרים וגם עם ירדן וכך צריך להיות עם הפלסטינים. אם המדינות שמתכנסות השבוע בפריז באמת רוצות לקדם את השלום, עליהן להצטרף לקריאתי לאבו מאזן לבוא למו"מ ישיר כזה. זוהי הדרך לשלום - אין בלתה".