בקרוב בירושלים: אצטדיונים אולימפיים ומגורי שוטרים?

תכנית חדשה בירושלים עתידה להפוך את אצטדיון הכדורגל "טדי" ואת היכל הכדורגל "ארנה" לאולמות הלאומיים של נבחרות הספורט. בנוסף מתכננים לאשר תוספת תקציבית של 137 מיליון שקלים על מנת לאושש את ענף התיירות בעיר

אצטדיון טדי, ארכיון (פלאש 90 - יהונתן סינדל)

פרסום ראשון - כל החלטות הממשלה שיובאו לציון יום ירושלים: מחר (חמישי) תתקיים ישיבת הממשלה המיוחדת לציון יום ירושלים, ובה יתקבלו שורה של החלטות משמעותיות בנוגע לעיר הבירה. אחת מהתכניות, המתפרסמת לראשונה בחדשות 2 Online, נועדה להפוך את אצטדיון טדי לאצטדיון לאומי - וגם את היכל הכדורסל החדש בעיר, ה"ארנה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בין היתר, כך עולה מהתכניות, הממשלה תקים צוות שיורכב מנציגי המשרדים והגופים הנוגעים בדבר, על מנת שיבחן את הצרכים של אצטדיון טדי והיכל הפיס "ארנה", במטרה להפוך אותם לעומדים בתקנים הבינלאומיים לאצטדיונים ואולמות בערי העולם. תכלית הקמת הצוות היא להפוך את אצטדיון טדי לאצטדיון לאומי נוסף ואת היכל "ארנה" להיכל לאומי נוסף בעתיד הקרוב.

עוד תתקבל החלטה במסגרת ישיבת הממשלה החגיגית מחר להנחות את רשות מקרקעי ישראל להקצות קרקע בפטור ממרכז לכוחות הביטחון בשכונות בירושלים, כדי לאפשר משיכה של כוחות הביטחון מרחבי הארץ לירושלים ולאפשר לאנשי כוחות הביטחון מגורים איכותיים סמיכות למקום עבודתם. ההחלטה צפויה להתקבל מתוך הבנה שירושלים תצטרך גם השנה נוכחות מוגברת ויומיומית של שוטרים וחיילים.

אלו ההצעות עליהן תצביע הממשלה (קובי גדעון / לע"מ)

בנוסף, יצביעו השרים על תכנית לשדרוג גן הוורדים הסמוך לכנסת, במסגרתו יועבר מהגן מבנה המשמש כיחידת ממשלה, וכן יוקם מרכז מבקרים. הממשלה תצביע גם על הרחבת בית החולים אלי"ן - המוסד השיקומי לילדים ולנוער, בו מטופלים מדי שנה אלפי ילדים בעשרות אלפי טיפולים מיוחדים.

בשבוע שעבר הגיעו להסכמה השר לענייני ירושלים זאב אלקין וראש העיר ניר ברקת על תכנית החומש שתבוצע בין השנים 2016-2021, ותפעיל מנועי צמיחה לחיזוק כלכלת ירושלים. השר אלקין יביא את התכנית התקדימית לאישור הממשלה מחר, ותקציבה הכולל של התכנית יעמוד על 850 מיליון שקלים.

יותר מסלולי אופניים?

עבור ענף התיירות יועברו תקציבים בסך 137 מיליון שקלים, 160 מיליון שקלים יועברו לטובת תעשייה מתקדמת - טכנולוגיה, קולנוע וטלוויזיה. עוד במסגרת התכנית יועברו 75 מיליון שקלים לחיזוק האקדמיה וההשכלה, במטרה להגדיל את מספר הסטודנטים, לחזק את התשתיות האקדמיות במוסדות הקיימים ולגוון את תחומי הלימוד הנלמדים בירושלים.

בנוסף, וכחלק מתכנית החומש, יוקצו 163 מיליון שקלים לטובת שיפור איכות החיים במרחב הציבורי: יושקעו כספים בפיתוח פארקים, במסלולי אופניים ופיתוח תשתיות נוספות, ו-90 מיליון שקלים יועברו לפיתוח המגזר העסקי.