בנט נגד ליברמן: "מבול של ויתורים"

אחרי ששר הביטחון החדש אביגדור ליברמן אמר כי הוא תומך בפתרון שתי המדינות והצהיר בפני אלופי צה"ל כי "שלמות העם חשובה משלמות הארץ", תקף אותו השר בנט. "אל דאגה", אמר לעוקביו בטוויטר ובפייסבוק. "אנחנו כאן"

בנט וליברמן, ארכיון (פלאש 90)

עימות קואליציוני חדש כבר בדרך? לאחר ששר הביטחון החדש אביגדור ליברמן בחר להתבטא באופן מתון יותר מבדרך כלל עם הכניסה לתפקידו, מיהר שר החינוך ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט להבהיר כי עמדות הממשלה לא ישתנו בעקבות הצטרפות ישראל ביתנו לקואליציה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לכל מי שמתנגד לחלוקת ירושלים ולהקמת מדינה פלסטינית על כביש 6, ונעצב ממבול הוויתורים ביממה האחרונה, אל דאגה: אנחנו כאן", כתב בנט בעמוד הפייסבוק שלו אתמול (שלישי) ועקץ את ליברמן. "דברים שרואים משם גם רואים מכאן".

הפוסט של בנט נכתב לאחר שליברמן נפגש לראשונה עם קציני פורום מטכ"ל, שם אמר כי אחדותו של העם היא עניין מרכזי ביכולתו של צה"ל לשמש כמגן החוסן הלאומי של מדינת ישראל. "כשיש התנגשות בין הערכים של שלמות העם או שלמות הארץ, שלמות העם חשובה יותר", אמר.

ליברמן וחברי פורום מטכ"ל, היום (דובר צה"ל)

ליברמן, שרק לפני מספר שבועות תקף את הממשלה והביע תמיכה בחייל היורה בחברון אלאור אזריה, טען היום כי צה"ל ומפקדיו הם הקונצנזוס הרחב ביותר בחברה הישראלית וזהו הנכס הכי חשוב של הצבא. "יש לשמור על הנכס הזה מכל משמר", הוא ציין.

"ישראל היא המדינה היחידה בעולם שהמושג 'צבא העם' הוא לא קלישאה אלא מציאות", הוא הוסיף. "גם היום רוב הלוחמים בעת קרב הם אנשי מילואים, קרי אנשים שביום יום הם אזרחים. לכן, גם תפקידו, משקלו ומקומו של צה"ל בחברה הישראלית הוא הרבה יותר משמעותי מצבאות במדינות אחרות".