ג'וב לחזן וזוהר? האופוזיציה וגם יו"ר הכנסת נגד

יו"ר הקואליציה יזם הקמת 4 ועדות חדשות בכנסת, על מנת לפצות שני חברי כנסת שדרשו קידום - אורן חזן ומיקי זוהר, ובתמורה להקים שתי ועדות שבראשן יעמדו ח"כים מהאופוזיציה. במחנה הציוני התקוממו על היוזמה: "לא סיכמו איתנו, זה עולה המון כסף - האם תוקם הוועדה להונאת הציבור?"

המהלך ייבלם? (אוראל כהן / פלאש 90)

פרסום ראשון: רגע אחרי הרחבת הממשלה ל-66 ח"כים, יו"ר הקואליציה הטרי דוד ביטן "תפר" היום (שני) עסקה במסדרונות הכנסת שנועדה לרצות ולפצות שני חברי כנסת "ממורמרים" שלטענתם הובטח להם קידום - ח"כ אורן חזן וח"כ מיקי זוהר, שאף איים לאחרונה לפרוש מהכנסת. ביטן סיכם על הקמת ארבע ועדות פרלמנטריות חדשות: בראשות שתיים מהן יעמדו חזן וזוהר, ובראשות שתיים נוספות יעמדו ח"כים מהאופוזיציה. תוך זמן קצר התקוממו באופוזיציה על היוזמה היקרה שתייצר עוד "ג'ובים", ובכירים במחנה הציוני הבהירו כי לא ישתפו פעולה עם המהלך. גם יו"ר הכנסת אדלשטיין התערב על מנת לבלום את המהלך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שתיים מהוועדות החדשות היו אמורות לעסוק בקידום צעירים וסטודנטים ובצדק חברתי. על פי הסיכום, בראש לפחות אחת מהוועדות שניתנות לאופוזיציה הייתה אמורה לעמוד יו"ר סיעת המחנה הציוני, ח"כ מרב מיכאלי - אך היא הבהירה הערב שלא סוכם איתה דבר.

ביטן ואחד ה"מפוצים", ח"כ זוהר (נתי שוחט / פלאש 90)

יו"ר הכנסת יואל (יולי) אדלשטיין נפגש עם ביטן והבהיר לו כי המהלך אינו מקובל עליו, לאחר שקרא לא להקים ועדות נוספות ואף לצמצם את מספר הוועדות הקיימות על מנת לייעל את עבודת הח"כים. לאחר הפגישה הבהיר ביטן: "הקמת ועדות פירושה קידום הנושאים החשובים האלה. פניתי למרב מיכאלי אך היא לא נתנה תשובה".

בניגוד לדיווח הראשוני, ח"כ מרב מיכאלי הבהירה בעמוד הטוויטר שלה כי היא לא צפויה לעמוד בראש אף ועדה: "אף ועדה לא 'הולכת' אלי ובכלל לא סוכם אתי דבר וחצי דבר על ועדות. אין בדעתי לעמוד בראש אף ועדה. אם הממשלה רוצה צדק חברתי שתעשה כזה, לא תקים וועדה". ח"כ שלי יחימוביץ' ממפלגתה הגיבה בזעם: "בושה, יו"ר הכנסת אדלשטיין חייב למנוע זאת והאופוזיציה - לסכל. די לחלוקת שלל פיקטיבי ודי להרס שארית שמה הטוב של הכנסת".

סירבה לעמוד בראש הוועדה. מיכאלי (מרים אלסטר, פלאש 90)

גם ח"כ מיקי רוזנטל מהמפלגה הביע התנגדות חריפה למהלך: "מרב מכחישה - ולה אני מאמין. שדולות לא גורמות נזק. ועדות מיותרות עולות המון כסף והח"כים מתוזזים בין הועדות והנוכחות דלה". רוזנטל הוסיף כי "ייתכן שאחת הועדות תכונה בשם 'הוועדה להונאת הציבור'? זה פחות או יותר מהותה. אם זה נכון, אז אני מתבייש - במקום לעבוד עוסקים בסידורי עבודה. ועדות חסרות משמעות - כמו סגן מפקד חצי חוליה מצומצמת לשעת חירום. כבר היום יש עודף מיותר של ועדות".