הרצוג לכחלון: "זה רגע האמת שלך"

יו"ר המחנה הציוני קרא לשר האוצר לפרוש מהממשלה: "אני יודע כמה אתה מודאג, זה הרגע בו תקנה את עולמך ותמנע את הסכנה הגדולה ביותר שעמדה לפתחנו אי פעם". הוא תקף את נתניהו: אינך עוד רה"מ, אלא מזכיר ממשלת נפתלי ליברמן סמוטריץ׳"

קורא לכחלון לנקוט פעולה. הרצוג (יונתן זינדל - פלאש 90)

בנאומו בישיבת סיעת המחנה הציוני קרא יו"ר הקואליציה יצחק הרצוג למשה כחלון להתפטר מהממשלה. "בממשלה נשאר אדם אחד שנבחר על צניעותו ויושרו, על מתינותו והוא שיקבע את גורלה וגורלנו, מכאן אני מושיט לך יד משה כחלון", אמר הרצוג. "יש רגעים שמנהיג צריך לשים את עצמו מעל השיקול האישי, להעז לשלם את המחיר הכבד ביותר על האמת הפנימית שלו. זה הרגע שלך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"דיברנו לא מעט בזמן האחרון, אני יודע כמה אתה מודאג וכמה כוונותיך היו טובות", הוסיף. "אני יודע כמה חשש יש בליבך. רק אתה מסוגל לקבל החלטה מוסרית, אל תהסס יותר. זה רגע האמת שלך".

בנאומו התייחס הרצוג גם למיניו הטריח של אביגדור ליברמן לשר ביטחון ואמר כי מעתה, בנט ליברמן הם ראשי הממשלה בפועל. "זהו יום היסטורי, יום שבו ראש הממשלה הנבחר מפנה את מקומו לראשי המפלגות הקיצוניות ביותר שישלטו בו מעכשיו. ממשלה ברוח חזון הנביאים: הנביא מרזל והנביא גופשטיין", אמר הרצוג.

"מר נתניהו. מעתה אינך עוד ראש הממשלה אלא מזכיר ממשלת נפתלי ליברמן סמוטריץ'. אינך קובע כלום. אינך מחליט כלום. אינך מנהל כלום. אתה בובה. אתה דחליל. אתה שבוי. אומרים עליך שאתה קוסם. יש בזה משהו. כל דבר טוב שאתה נוגע בו נעלם. התקווה נעלמה, החזון נעלם, בוגי נעלם. סער נעלם. גבאי נעלם. ועכשיו גם אתה מתפוגג לטובת מנהיגי הימין הקיצוני. זו הפעם הראשונה בהיסטוריה שהקוסם העלים את עצמו".

בסיום, פנה הרצוג לחברי סיעתו. "הממשלה שלהם היא ההזדמנות שלנו - בואו נשקיע את כל היצירתיות והאגרסיות שיש לנו כלפי נתניהו וממשלתו החדשה במקום בתוך הבית ואחד נגד השני. בצוותים וכקבוצה בכל התחומים, נעבוד יחדיו במשימה משותפת אחת, גדולה וחשובה מאין כמותה, לבנות אלטרנטיבה".