הממשלה אישרה פה אחד את מינוי ליברמן לשר הביטחון

לאחר שנפתר המשבר בין הליכוד לבית היהודי שאיים על שלמות הקואליציה, ממשלת ה-66 יוצאת באופן רשמי לדרכה: שרי הממשלה אישרו הבוקר בישיבה את מינויו של יו"ר ישראל ביתנו לתפקיד שר הביטחון פה אחד, בהמשך היום יושבע ליברמן לתפקיד

מינויו לשר הביטחון אושר. ליברמן

הממשלה אישרה את מינוי ליברמן לשר הביטחון: שעות לאחר שנפתר המשבר הקואליציוני בין הליכוד לבית היהודי, הוסרו כל המכשולים שמנעו עד כה את אישור השרים להרחבת הממשלה ולהכללת מפלגת ישראל ביתנו בקואליציה - צעד שמשמעותו מינויו של יושב הראש, ח"כ אביגדור ליברמן, לתפקיד שר הביטחון הבא של ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בישיבת הממשלה הבוקר (שני) הצביעו השרים פה אחד בעד מינוי ליברמן לתפקיד הרם - והוא צפוי להיות מושבע לתפקיד כבר הערב. עוד במסגרת ההסכם עם מפלגתו של ליברמן, צפויה ח"כ סופה לנדבר לשוב ולכהן כשרת הקליטה - וגם היא תושבע הערב, לאחר שנה שבה לא כיהנה בתפקיד, בזמן שמפלגתה נותרה באופוזיציה.

הלילה, קיבל ראש הממשלה נתניהו את הצעת הפשרה של שר הבריאות יעקב ליצמן (יהדות התורה), לפיה ראש המטה לביטחון לאומי יעדכן את חברי הקבינט בהתפתחויות מדיניות וביטחוניות. בכך תם המשבר הקואליציוני שסיכן את הרחבת הממשלה.

המשבר נפתר. נתניהו ובנט (חדשות 2)

"אני מודה לראש הממשלה שהסכים הלילה לקבל את ההצעה למען עם ישראל וחיילי צה"ל", כתב יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט בעמוד הפייסבוק שלו, לאחר שראש הממשלה קיבל את הפשרה. "החל מהבוקר, הקבינט בישראל לא יהיה יותר ללא קצין שיעדכן את השרים". לדברי בנט, מפלגתו הסכימה למתווה הפשרה עוד בשעות הצהריים אך ראש הממשלה סירב. "אני מודה לשר ליצמן שהביא לפיתרון. שר הבריאות לא ויתר עד שגם ראש הממשלה נתן הסכמתו לכך הלילה".

גם השר ליצמן, מי שסייע בפתרון המשבר, בירך על הסיכום שהושג בין ראש הממשלה נתניהו לשר בנט, "שהביא לפתרון המשבר בקואליציה", לדבריו. "כולי תקווה שהממשלה תתרחב ותמשיך בפעילותה למען אזרחי ישראל, בעזרת השם".