השר כץ: "לא עשיתי שום דבר שאינו במסגרת החוק"

לאחר שנחקר ברשות לניירות ערך בחשד שרכש מניות וגרף רווח כספי גדול תוך שימוש במידע פנים, מגיב שר הרווחה לראשונה לחשדות ואומר: "זה לגיטימי שהם חוקרים, אבל גם להם יתברר שלא עשיתי שום דבר שהוא לא במסגרת החוק"

"לא עשיתי שום דבר". כץ (FLASH 90)

שר הרווחה מגיב לראשונה לחשדות נגדו: השר חיים כץ (ליכוד) אמר אתמול כי "אני לא חושב שעשיתי משהו שלא כשורה". כץ אף הכחיש כי רכש מניות כבר בהיותו שר הרווחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני לא חושב שאני צריך לקחת עורך דין", הוסיף. "אני מצפה שבימים הקרובים תמצה הרשות לניירות ערך את החקירה. זה בסדר שהם חשבו וחקרו, זה לגיטימי, אבל גם להם יתברר שלא עשיתי שום דבר שהוא לא במסגרת החוק".

לפני כשבועיים נחשף כי כץ נחקר על ידי הרשות לניירות ערך בחשד שעשה שימוש במידע פנימי לצורך רווח כספי. יחד עימו נחקר גם היועץ הפיננסי מרדכי בן אריה. על-פי החשד, בן אריה רכש את מניות חברת נצבא, לה הוא נותן שירותי ייעוץ, טרם פרסום דיווח אודות מיזוג הפעילות של נצבא ואיירפורט סיטי, שגם לה הוא מייעץ. הוא אף העביר את המידע לכץ, שרכש את מניות נצבא טרם הדיווח לבורסה, כנדרש בחוק.

מימון עם השר משה כחלון

החשדות נוגעים ליולי 2015, תקופה בה כץ כבר כיהן בתפקיד שר. כץ רכש מניות ביותר ממיליון שקלים, ובימים שלאחר העברת הדיווח לבורסה, עלתה המניה ב-23%. על-פי החשד, בעקבות פעילות אסורה זו גרפו החשודים, בן אריה והשר כץ, רווחים כספיים אסורים בסך כולל של כ-290 אלף שקלים. בן אריה ידוע כמקורב לאיש העסקים קובי מימון. איש העסקים קובי מימון הוא חבר קרוב גם של שר האוצר משה כחלון, ועל פי הפרסומים הוא מחזיק חלקים בחברת ישראמקו, שיש לה אחזקות במאגר הגז תמר.

לכץ ומימון יש קשרי חברות קרובים, וכץ גם מחזיק במניות של ישראמקו, בהיקף של עד 50 מיליון שקלים, על פי דיווחים. בשנת 2009 נפתחה בדיקה ברשות לניירות ערך, כשעלה חשד כי כץ קנה מניות של החברה עוד לפני שהיה דיווח רשמי על גילוי הגז, וגם במקרה הזה גרף כץ רווח מאוד גדול. התיק הזה נסגר.