נתניהו לשרים בכירים בליכוד: "בנט רוצה עימות"

משבר הקבינט נמשך: בשעות האחרונות – נתק בין נתניהו לבנט. גורמים בכירים בליכוד: "בבית היהודי 'מתחננים' להוריד את בנט מהעץ'". גורמים בבית היהודי: "כל שרי הקבינט אמרו בשקט שבנט צודק, נתניהו מתבצר לשווא". נתניהו בשיחה עם שרים בכירים: "אין טעם בפשרה"

"אין טעם בפשרה" (חיים הורנשטיין)

המשבר בין נתניהו לבנט מחריף: בשעות האחרונות שורר נתק מוחלט בין הליכוד לבית היהודי והצדדים אינם מנהלים משא ומתן סביב דרישת בנט למנות מזכיר צבאי לקבינט. המשבר הזה והאולטימטום שהציב בנט מביאים גם לשינוי לוחות הזמנים בכל הנוגע למינויו של ליברמן לתפקיד שר הביטחון. אישור המינוי בממשלה נדחה ליום שלישי וההצבעה בכנסת נדחתה ליום רביעי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסוף השבוע האחרון הודיע נתניהו חד צדדית על הקמת ועדה שתדון בדרישות בנט ותגיש את המלצותיה תוך שלושה שבועות. ההודעה של הבית היהודי, שדחתה את הצעת נתניהו וטענה כי מדובר ב"חיי אדם", עוררה את זעמו של ראש הממשלה. לאחר פרסומה אמר למספר שרים בכירים: "אין טעם בפשרה, בנט מעוניין בעימות".

מאחורי הקלעים טוענים גורמים בליכוד שבבית היהודי "מתחננים" בפניהם להוריד את בנט מהעץ. מנגד, בבית היהודי טוענים שכל שרי הקבינט מסכימים - גם אם לא מצהירים על כך בגלוי - כי בנט צודק בדרישותיו וכי נתניהו מתבצר לשווא.

המשבר מחריף. נתניהו ובנט (מרים אלסטר, פלאש 90)

"בנט לקח בעיה טכנית והפך אותה למהותית", אמר הערב לחדשות 2 Online בכיר בליכוד. "ראש הממשלה נפגע מהאופן שבו הוא התנהל. הוא דחף לצירוף ליברמן ועכשיו הוא מציב אולטימטום שלא קשור לעניין". עם זאת, הבכיר הביע ביטחון בכך שהנושא לא יביא להפלת הממשלה. "זה ייסגר ברגע האחרון. זה חייב להיפתר כי על דבר כזה לא הולכים לבחירות".

השרה מירי רגב קראה להרגעת הרוחות: "ענייני הביטחון של מדינת ישראל צריכים להיות נדונים באופן המקצועי ביותר ולא באמצעות לחצים פוליטיים ואולטימטום קואליציוני. אני קוראת לבנט להתגייס ולגלות אחריות למען שמירה על ממשלת ימין יציבה וטובה לעם ישראל."

בהכנת הידיעה השתתף ירון אברהם