בצל הנתק: נתניהו ובנט בקבינט

על רקע העימות הפוליטי שמאיים על שלמות הקואליציה, מתכנסים ראש הממשלה נתניהו והשר בנט לישיבה ראשונה לאחר הנתק שנוצר בעקבות המשבר האחרון. בנט: "חיי אדם חשובים מתיקים בממשלה"

המשבר ייפתר? (מארק ישראל שלם, פלאש 90)

בעוד נמשכים המשברים בדרך להרחבת הממשלה, מתכנס בשעה זו הקבינט המדיני-ביטחוני. שר החינוך נפתלי בנט וראש הממשלה בנימין נתניהו ייפגשו היום (ראשון) לראשונה מאז תחילת ההתכתשות בין השניים, 24 שעות לפני שההסכם בין הליכוד לישראל ביתנו אמור להיחתם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנט התייחס מוקדם יותר היום לדרישתו לשינוי התנהלות הקבינט ושיגר איום לעבר ראש הממשלה נתניהו. "אני אמשיך להילחם ולהגן על חיילי צה"ל, ותושבי עוטף עזה מכל מקום שבו אני אהיה, בממשלה או מחוצה לה", אמר בנט.

"לפני עשר שנים נשלחתי יחד עם אלפי לוחמים אל מלחמת לבנון השנייה על ידי קבינט שלא הכיר את המטרה ולא ידע על מה הוא מצביע", הוסיף בנט. "אני נשבעתי כשיצאתי ממלחמת לבנון שלא אתן לדבר כזה לקרות שוב. לצערי גם לפני שנתיים, בצוק איתן, הקבינט היה ממודר ולא הכיר את נושא המנהרות עד שאני הבאתי את זה לידיעתם ב-30.6 וכך גם את פתרון הבעיה".

"אם צריך נלך לבחירות" (Hadas Parush/Flash90)

גם שרת המשפטים איילת שקד הבהירה הבוקר בריאיון עם אסף ליברמן בתכנית "בוקר טוב ישראל", כי בנט לא יוותר על הדרישה למזכיר צבאי בקבינט ומפלגתו לא תהסס לנקוט בצעדים ההכרחיים. "נצביע נגד מינוי ליברמן לשר הביטחון גם אם זה יוביל לבחירות", אמרה שקד. "אנחנו לא חושבים שזה צריך להגיע לכך, אבל זו אפשרות".

בליכוד לא עברו בשתיקה על המתקפות מצד חברי הבית היהודי. "הרטוריקה של איילת שקד בשמו של בנט מסלימה את המצב", אמר בכיר בליכוד בתגובה לדברי השרה שקד הבוקר. "בנט רוצה להביא את נתניהו לכדי התקפלות וזה לא יקרה. נכון שהמסר של בנט 'לא ג'ובים אלא חיי אדם' מכניס אותנו לצרה, למרות שזה רחוק מהאמת, אבל אם צריך נלך לבחירות, הוא לא מאיים".

"הקמת ועדה - ספין של ראש הממשלה"

במקביל התקבלו דיווחים כי יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ניסה בימים האחרונים לתווך בין בנט ונתניהו, אך המגעים התפוצצו לאחר שבליכוד לחצו על נתניהו לא לקבל את הפשרה. "אני יודע שהפערים קטנים ולשני הצדדים יש רצון טוב", כתב אדלשטיין בעמוד הטוויטר שלו. "בל נשכח שמטרת העל היא לשרת את האזרח ולא להוציא אותו כל שנה לבחירות מיותרות".

בסוף השבוע הודיע ראש הממשלה נתניהו כי מינה צוות בראשות ראש המל"ל לשעבר, האלוף במילואים יעקב עמידרור, שידון בדרישות בנט ויגיש את המלצותיו תוך שלושה שבועות. עם זאת, בבית היהודי לא קיבלו בברכה את היוזמה, והמשיכו בתקיפת נתניהו. "שום ספין של ראש הממשלה לא יציל חיי אדם, ובטח לא עוד הקמת ועדה חסרת חשיבות כפי שהוא נוהג להקים מעת לעת", אמרו