איוב קרא: "לא אהיה המדחת יוסף של הפוליטיקה"

סגן השר קרא ממשיך במחאה על כך שאינו עתיד להתמנות לתפקיד שר, ובמהלך אירוע שבתרבות הגדיל לעשות והשווה את עצמו לאיש משמר הגבול מדחת יוסף – שנורה בקבר יוסף במהלך האינתיפאדה השנייה ומת לאחר שלא נשלח כוח לחלצו. "הפקירו אותו ועכשיו מפקירים אותי", אמר. בכירים בעדה הדרוזית: "רגע מביש, שיחזור בו"

נמשכת המתקפה החריפה של חבר הכנסת איוב קרא (ליכוד) בעקבות אי מינויו לתפקיד שר: לאחר שבתחילת השבוע נטש בזעם את ישיבת סיעת הליכוד, היום (שבת) השווה את עצמו לאיש משמר הגבול הדרוזי מדחת יוסף, שנורה בקבר יוסף באוקטובר 2001 ומת לאחר שהוחלט לא לשלוח כוח צה"ל לחלצו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני לא אתן שיחזור המקרה של קבר יוסף, אני לא אהיה מדחת יוסף של הפוליטיקה", אמר קרא במהלך אירוע שבתרבות בבאר שבע, "הפקירו אותו ועכשיו מפקירים אותי. אם לא אקבל הסבר שישביע את רצוני - כל הדרכים כשרות ולגיטימיות".

"אני אוהב את המדינה הזאת, אבל עוול כזה זועק לשמיים!", אמר קרא בהתרגשות. "צריך להסביר מדוע, מאיפה זה בא. אני לא בוגדן, אני נאמן ואשאר נאמן לעם ישראל ולמי ששלח אותי לכנסת, אבל התמנו שרים בוגדנים!".

גורמים בכירים בעדה הדרוזית התנערו הערב באופן מוחלט מדבריו של קרא. "זה אחד הרגעים המבישים של נבחר ציבור דרוזי", אמרו. "להשתמש בצלקת הכי גדולה שיש לנו לשם תועלת פוליטית וכותרת בתקשורת פוגעת בעדה הדרוזית כולה וראוי שיחזור בו מדבריו".

ביום שני התפרץ קרא במהלך ישיבת סיעת הליכוד, במחאה על כך שהוא אינו עתיד להתמנות לשר. "הסיבה היחידה שמישהו אחר יושבע מחר היא בגלל שאני דרוזי", הטיח בנוכחים. "בפעם הראשונה בחיי אני מרגיש שאני לא חלק מהתנועה הזאת". השרה רגב ניסתה לעצור בעדו, אך ראש הממשלה נתניהו קטע אותה: "לא לא, תני לו. יש כאן עוד מישהו שרוצה לעשות דרמה?".