גלאון מצדדת בבנט: "איתו במאבק לשינוי נהלי הקבינט"

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי זוכה לתמיכה מפתיעה מיו"ר מרצ, שהצהירה כי היא תומכת בדרישתו מנתניהו לשנות את אופן התנהלות הקבינט: "ביטחון ישראל חשוב יותר מכל דיל פוליטי". גם ח"כ שלח תומך בבנט בסוגיה זו: "חבל שרה"מ לא מתקן מה שצריך". אתמול מתח בנט ביקורת על כוונת נתניהו להקים ועדה לבחינת הנושא

בסוגיה הזו הם יחד. גלאון ובנט (פלאש 90, יוסי זליגר)

באופוזיציה מתייצבים לצדו של בנט ודורשים - לשנות את הנהלים: דרישתו של שר החינוך ויו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, מראש הממשלה נתניהו, לשנות את נוהל העדכון של השרים טרם ישיבות בקבינט המדיני-ביטחוני, מקבלת היום (שבת) תמיכה ממקום לא צפוי. בדרישת בנט, שגורמת למשבר בקואליציה בימים האחרונים, תומכים גם ב"יש עתיד" ואפילו במרצ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני תומכת בשינוי נוהלי הקבינט כפי שמציע שר החינוך, נפתלי בנט, וקוראת לו לא להתפשר", הצהירה היום גלאון. "ביטחון ישראל חשוב יותר מכל דיל פוליטי. בנושא הזה אני ובנט באותה דעה ויש לעשות הכל כדי למנוע את המחדל הבטחוני הבא".

"אני תומך לחלוטין בדרישות של בנט", הבהיר יו"ר סיעת יש עתיד, ח"כ עפר שלח. "חבל שנדרשה החרב המתהפכת של דוח מבקר המדינה כדי ששר יעלה אותן, ועוד יותר חבל שראש הממשלה, האחראי הישיר לכך שהקבינט הוא גוף מוחלש וריק מתוכן, מתייחס גם אליהן אך ורק במישור הפוליטי ולא מתקן מה שצריך." 

"אין בהודעה הזו כלום, שבענו מוועדות"

אתמול (שישי) פרסמנו לראשונה כי יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט העביר לחברי מפלגתו הודעה - ובה תקף בחריפות את החלטתו של ראש הממשלה נתניהו להקים צוות שיבחן את הדרכים לעדכן את השרים בענייני הקבינט המדיני-ביטחוני. "דקה לפני שראש הממשלה יצא לתקשורת עם ההודעה על 'הקמת ועדה', התקשרו אליי להודיע", כתב בהודעה שצילום מסך שלה הגיע ליד חדשות 2. "אין שם כלום. שבענו ועדות".

לא מתפשר. בנט עם נתניהו (חיים הורנשטיין)

"ועדת לוקר שמונתה על ידי רה"מ עצמו פעלה שנה, והדוח נגנז, ולא נדון פעם אחת", כתב בנט. "איבדנו חיילים בגלל קבינטים מנוטרלים. באתי לפוליטיקה, אחרי מלחמת לבנון השנייה, בדיוק כדי למנוע הישנות של זה". בנט הבהיר כי הוא "לא מוכן שימותו חיילים בגלל קבינט המוכה בעיוורון מכוון בשל אגו של מישהו" ואף טען כי במשך שנתיים וחצי פנה לנתניהו בעניין בצורה שקטה, אך לא נענה.

ההודעה לחברי הבית היהודי (חדשות 2)

"כפי שאסור לכסות עיני נהג אוטובוס, כך אסור לכסות עיני קבינט. שניהם מסכנים חיי אדם. על כן דרישתנו עומדת בעינה", הוסיף בנט, שאך הצהיר כי "אני מוכן להתגמש ולשמור על כבודו של ראש הממשלה בכל דרך, כל עוד נתקן כבר את הקבינט".

ההודעה שהכעיסה את בנט: יוקם צוות שימליץ על דרכי עדכון לשרים

לאחר איומי שר החינוך נפתלי בנט כי לא יסכים לכניסת ליברמן לממשלה אם לא יתקבלו דרישותיו בנוגע לקבינט המדיני, ולאחר איומי ראש הממשלה בנימין נתניהו כי יפטר את בנט אם ימשיך לעמוד על דעתו, הודיע אתמול נתניהו כי מינה צוות שימליץ על הדרכים לעדכון והעברת מידע לשרי הקבינט והכנתם לישיבות' תוך שמירה על ביטחון המידע.

הנהלים ישונו? נתניהו והרמטכ"ל בקבינט (עמוס בן גרשום, פלאש 90)

בראש הצוות שמינה נתניהו יעמוד ראש המועצה לביטחון לאומי לשעבר, אלוף במילואים יעקב עמידרור, וחברים בו המזכיר הצבאי לשעבר, אלוף במילואים יוחנן לוקר ויוסף צ'חנובר שכיהן כיועץ המשפטי למערכת הביטחון וכמנכ"ל משרד החוץ. הצוות יגיש את המלצותיו בתוך שלושה שבועות.