"השר גבאי הביע חוסר אמון בממשלה, איך כחלון עוד שם?"

יממה לאחר התפטרות השר להגנת הסביבה מממשלת נתניהו, באופוזיציה מתייצבים לצדו - ומפנים את הביקורת לעבר יו"ר מפלגתו, השר כחלון, שנותר בכל זאת בממשלה. "מאכזב שהוא בוחר לשתוק", אמר ח"כ שמולי. "שניים מהשרים ההגונים ביותר התפטרו, זו ממשלה חסרת אחריות", תקף ח"כ שלח. בכולנו מתגוננים: "נמשיך לעמוד על המשמר"

מגבים את גבאי, תוקפים את כחלון (מתן נעים)

"מעריכים את גבאי, מה כחלון עוד עושה בפנים?": יממה לאחר התפטרותו של השר גבאי מהממשלה, באופוזיציה תוקפים את התנהלות ממשלת נתניהו - ומפנים את חיצי הביקורת גם לעבר שר האוצר ויו"ר כולנו - זאת לאחר שהשר להגנת הסביבה מהמפלגה שלו, הודיע על פרישתו והאשים את הממשלה והעומד בראשה בהקצנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יש סירחון שאפילו השר להגנת הסביבה לא יכול לנקות אחריו", אמר היום (שבת) ח"כ איציק שמולי מהמחנה הציוני באירוע "שבתרבות" בכפר סבא. "מה שהיה בפוליטיקה לאחרונה זו דוגמה לכך עם הקרבה של שר בטחון רק מפני ששמר על הקוד הערכי והמוסרי של צה"ל".

לדבריו, "מאכזב שכחלון בוחר לשתוק ולא לגבות את השר שלו ומעדיף להישאר בממשלה - רק אלוהים יודע למה, הרי זה לא שעד כה הצליח באופן מסחרר בהורדת מחירי הדיור".

חוסר אמון מובהק בנתניהו. ח"כ שלח (חדשות 2)


"בשבוע אחד, שניים מהשרים ההגונים והענייניים ביותר הממשלה התפטרו, על רקע התנהלותו חסרת האחריות של ראש הממשלה", תקף יו"ר סיעת יש עתיד, ח"כ עפר שלח באירוע "שבתרבות" בנווה מונוסון.

"יעלון וגבאי הבינו שהקו המפריד בפוליטיקה הישראלית עובר היום בין האנשים ההגונים לאלה שלא, ולא יכלו יותר לעמוד באותו צד עם בנימין נתניהו", הוסיף. "זו הצבעת חוסר אמון מובהקת, שהתשובה היחידה של ראש הממשלה כנגדה היא עוד פילוג ועוד הסתה."

גם יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, לא חסכה ביקורת: "השר אבי גבאי שהתפטר הוא לא מרצ. גם בוגי יעלון לא מצביע שלנו וגם לא ח"כ אורלי לוי אבוקסיס", כתבה בעמוד הפייסבוק שלה, "אבל בשבוע אחד שלושתם החליטו שיש צפרדעים שאי אפשר עוד לבלוע, ושלפעמים בנאדם צריך לקום ולומר די". גלאון קראה לכל מי שהספיק לו ואומר "די" להגיע הערב להפגנה בתל אביב.

ב"כולנו" עונים למבקרים: "נמשיך לעמוד על המשמר"

"בוגי, אורלי ועכשיו אבי אומרים לביבי - עד כאן", כתב ח"כ עמר בר-לב (המחנה הציוני) בעמוד הפייסבוק שלו. "אנשים הגונים, ראויים, ציוניים, כאלו שגם אם נחלוק על הדרך המטרה שלנו זהה - המאבק על צביונה של מדינת ישראל. ואלו אומרים - עם האיש הזה אנחנו לא נלך עוד".

"נתניהו מאבד אחד ועוד אחד ומגדל הקלפים שבנה מתמוטט. המרכז הישראלי קץ בנתניהו והמרכז לא רוצה להיות חתום גם על קץ החזון הציוני", הוסיף. "אני מחזק את ידיו של אבי גבאי ומוריד את הכובע בפניו. מדובר באדם שעזב את חייו הנוחים ובא לעשות לכלל, וכשהבין שנתניהו מוביל אותנו לאבדון ירד מהעגלה המתדרדרת".

יו"ר סיעת כולנו, ח"כ רועי פולקמן, ענה לאלה התוקפים את יו"ר מפלגתו על הישארותו בממשלה ואמר כי "סיעת כולנו תמשיך בעשייה לטובת החברה הישראלית ותעמוד על המשמר בקבינט, בממשלה ובכנסת בשמירת קו ממלכתי וחברתי למען אחדות העם וצמצום פערים ותמשיך לייצג את עקרונותיה ולשמש חומת מגן ממלכתית וחברתית בממשלת ישראל.״

"אנו מעריכים את אבי גבאי", הוסיף פולקמן, "תרומתו לסיעה ופעולתו בממשלה ומכבדים את החלטתו. אנו מוצאים חשיבות רבה בתפקיד המכריע שיש לסיעת כולנו בקואליציה הן בקידום רפורמות היסטוריות לצמצום פערים בחברה והן לטיפול ביוקר המחייה".