בנט לח"כים: לא מוותר, שבענו הבטחות

פרסום ראשון: במסר שהעביר לחברי הכנסת ולפעילים של הבית היהודי דוחה בנט את הצעת הפשרה של רה"מ. "כפי שאסור לכסות עיני נהג אוטובוס, כך אסור לכסות עיני קבינט", כתב. "דקה לפני שראש הממשלה יצא לתקשורת התקשרו אלי להודיע"

בנט, ארכיון (פלאש 90)

פרסום ראשון: יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט העביר היום (שישי) לחברי מפלגתו הודעה ובה תקף בחריפות את החלטתו של ראש הממשלה נתניהו להקים צוות שיבחן את הדרכים לעדכן את השרים בענייני הקבינט המדיני-ביטחוני. "דקה לפני שראש הממשלה יצא לתקשורת עם ההודעה על 'הקמת ועדה', התקשרו אליי להודיע", כתב בהודעה שצילום מסך שלה הגיע ליד חדשות 2. "אין שם כלום. שבענו ועדות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ועדת לוקר שמונתה על ידי רה"מ עצמו פעלה שנה, והדוח נגנז, ולא נדון פעם אחת", כתב בנט. "איבדנו חיילים בגלל קבינטים מנוטרלים. באתי לפוליטיקה, אחרי מלחמת לבנון השנייה, בדיוק כדי למנוע הישנות של זה". 

"לא מוכן שימותו חיילים בגלל קבינט המוכה בעיוורון מכוון בשל אגו של מישהו", הבהיר השר. הוא אף טען כי במשך שנתיים וחצי פנה לנתניהו בעניין בצורה שקטה, אך לא נענה. "כפי שאסור לכסות עיני נהג אוטובוס, כך אסור לכסות עיני קבינט. שניהם מסכנים חיי אדם. על כן דרישתנו עומדת בעינה", הוסיף בנט, שאך הצהיר כי "אני מוכן להתגמש ולשמור על כבודו של ראש הממשלה בכל דרך, כל עוד נתקן כבר את הקבינט".

ההודעה לחברי הבית היהודי

ההודעה לחברי הבית היהודי

ההודעה לחברי הבית היהודי

לאחר איומי שר החינוך נפתלי בנט כי לא יסכים לכניסת ליברמן לממשלה אם לא יתקבלו דרישותיו בנוגע לקבינט המדיני, ולאחר איומי ראש הממשלה בנימין נתניהו כי יפטר את בנט אם ימשיך לעמוד על דעתו, הודיע היום נתניהו כי מינה צוות שימליץ על הדרכים לעדכון והעברת מידע לשרי הקבינט והכנתם לישיבות' תוך שמירה על ביטחון המידע.

בראש הצוות שמינה נתניהו יעמוד ראש המועצה לביטחון לאומי לשעבר, אלוף במילואים יעקב עמידרור, וחברים בו המזכיר הצבאי לשעבר, אלוף במילואים יוחנן לוקר ויוסף צ'חנובר שכיהן כיועץ המשפטי למערכת הביטחון וכמנכ"ל משרד החוץ. הצוות יגיש את המלצותיו בתוך שלושה שבועות.