רה"מ מינה צוות שידון בדרישת בנט

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע כי הצוות שמינה ימליץ על הדרכים לעדכון והעברת מידע לשרי הקבינט, והכנתם לישיבות תוך שמירה על ביטחון המידע. בבית היהודי לא מתלהבים: "ספין של ראש הממשלה, ועדה חסרת חשיבות"

יורד מהעץ? נתניהו מינה צוות (חיים הורנשטיין)

לאחר איומי שר החינוך נפתלי בנט כי לא יסכים לכניסת ליברמן לממשלה אם לא יתקבלו דרישותיו בנוגע לקבינט המדיני, ולאחר איומי ראש הממשלה בנימין נתניהו כי יפטר את בנט אם ימשיך לעמוד על דעתו, הודיע היום (שישי) נתניהו כי מינה צוות שימליץ על הדרכים לעדכון והעברת מידע לשרי הקבינט והכנתם לישיבות' תוך שמירה על ביטחון המידע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בראש הצוות שמינה נתניהו יעמוד ראש המועצה לביטחון לאומי לשעבר, אלוף במילואים יעקב עמידרור, וחברים בו המזכיר הצבאי לשעבר, אלוף במילואים יוחנן לוקר ויוסף צ'חנובר שכיהן כיועץ המשפטי למערכת הביטחון וכמנכ"ל משרד החוץ. הצוות יגיש את המלצותיו בתוך שלושה שבועות.

בנט. יסכל את מינוי ליברמן? (פלאש 90)

אולם בבית היהודי לא קיבלו בברכה את היוזמה, והמשיכו בתקיפת נתניהו. ״שום ספין של ראש הממשלה לא יציל חיי אדם, ובטח לא עוד הקמת ועדה חסרת חשיבות כפי שהוא נוהג להקים מעת לעת", אמרו. "מומלץ לשאול את יוחנן לוקר היכן מונח דוח הוועדה עליו שקד במשך שנה, כמה פעמים נדון בקבינט, ומה מתוכו יושם עד היום. אנו מציעים, שבמקום לעסוק בפוליטיקה קטנה ובתדרוכים כל היום נגד הבית היהודי, שראש הממשלה יפתח פשוט את דוח צוק איתן, שם ימצא מסקנות הכתובות בדם, שזועקות למימוש".

בבית היהודי דורשים: מזכיר צבאי לשרי הקבינט ופגישות עם בכירים להעמקת הידע

לאחרונה החלו גורמים במערכת הפוליטית החלו ב"גישושים" ומגעים עקיפים על מנת להשיג את אישורו של בנט למינויו של אביגדור ליברמן לשר הביטחון. אם לא יימנע המשבר בימים הקרובים, תיתכן טלטלה נוספת בממשלה. בין השינויים שדורשים בבית היהודי: מינוי מזכיר צבאי לכל שרי הקבינט שייתן מידע, סיורים ופגישות עם בכירי מערכת הביטחון להעמקת הידע.

ליברמן. המינוי עשוי להידחות (חדשות 2)

נכון לרגע זה הבית היהודי נותרים באותה עמדה, לפיה יצביעו נגד צירוף ליברמן גם בישיבת הממשלה וגם בכנסת במינוי שצפוי להיות מובא לאישור המליאה ביום שני הקרוב. התנגדות של בנט וחברי מפלגתו, שמונה במספר, עלולה להפיל את המהלך בכנסת מכיוון שלאופוזיציה עשויים להיות יותר קולות מאשר לקואליציה. במידה ולא יושג פיתרון עד ליום שני, עשויה ההצבעה להידחות.