בעקבות מינוי ליברמן: השר להגנת הסביבה אבי גבאי מתפטר מתפקידו

אבי גבאי ממפלגת כולנו הודיע כי יתפטר מתפקידו כשר להגנת הסביבה. גבאי הסביר כי החליט להתפטר בשל מינויו של ליברמן לשר הביטחון: "זהו קו שאינני יכול להיות שותף לו". כחלון: אמשיך להחזיק בתיק הגנת הסביבה

הצטרפו למסיבת העיתונאים של אבי גבאי בשידור חי (חדשות 2)

השר להגנת הסביבה אבי גבאי (כולנו) הודיע הבוקר (שישי) על כוונתו להתפטר מתפקידו בממשלה. השר גבאי הסביר כי אינו יכול להשלים עם מינוי ליברמן לתפקיד שר הביטחון וכניסת ישראל ביתנו לממשלה: "זהו קו שאינני יכול להיות שותף לו והוא מהותי מדי בעיני מכדי שאוכל להמשיך כחבר ממשלה". השר כחלון התייחס להתפטרות ואמר: "עדכנתי את ראש הממשלה בנושא והודעתי לו כי בכוונתי להמשיך ולהחזיק בתיק הגנת הסביבה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גבאי פירט על הלבטים שהובילו אותו להחלטה להתפטרות מתפקידו. "למרות החשיבות הרבה שאני רואה במשרד ובפעולות המשמעותיות שאנו מקדמים בו לצמצום זיהום האוויר ובתחומים רבים נוספים, הרי שהמהלכים הפוליטיים האחרונים והחלפת שר הבטחון הם בעיני מעשה חמור שמתעלם ממה שחשוב לבטחון המדינה ויגרום להקצנה נוספת בשסעים בעם", ציין השר המתפטר. 

גבאי, שאינו חבר כנסת ומכהן בממשלה כמינוי מקצועי של שר האוצר משה כחלון, ביקש להודות ליו"ר "כולנו" על התמיכה. "תודה על האמון והסיוע ואין לי ספק שתנועת כולנו תמשיך להטביע את חותמה ביעדים שקבענו בעת הקמתה", אמר.

השר גבאי. ארכיון (פלאש 90, מארק ישראל סאלם)

"השר להגנת הסביבה הריח זיהום מוסרי"

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' הגיבה להתפטרות השר בציוץ בחשבון הטוויטר שלה. "מצער ומטריד", צייצה. "אדם מצוין, אינטליגנטי ובקיא, ענייני הגיוני ישר ומוסרי. היחיד שהעז להתנגד למתווה. מעשה ראוי, הפסד שלנו".

חבר הכנסת אראל מרגלית מהמחנה הציוני הגיב אף הוא להתפטרות: "השר להגנת הסביבה הריח זיהום מוסרי והתפטר, בעוד שכחלון ממשיך להחזיק באצבעותיו את ממשלת נוער הגבעות, וחושב שלא נשים לב. אני קורא לשר האוצר: גלה יושרה, עצור את הממשלה הקיצונית הזאת. לא תינקה מהאחריות".

גם חברי הכנסת איציק שמולי ויעל פארן (המחנה הציוני) תמכו בהתפטרותו של גבאי. "יש זיהומים שאפילו השר לאיכות הסביבה לא יכול לעצור", ציין שמולי ואילו פארן אמרה: "גבאי הראה שוב כי הוא עומד על עקרונותיו, בדומה להתנהלותו האמיצה בכל הנוגע למתווה הגז".