"עלייה שלכם להר הבית מנוגדת להנחיות - ועלולה להוביל למתיחות חריפה"

לאחר שאתמול הודיעו ח"כים מהרשימה המשותפת כי בכוונתם לעלות למתחם הקדוש במהלך צום הרמדאן שיחל בחודש הבא, השיב להם יו"ר הכנסת כי הדבר מסוכן וגם מפר את כללי האתיקה: "ייתכן שעלייה שלכם להר תגרור עמה סנקציות"

תשוב להר הבית? ח"כ זועבי (אנואר אמארה)

הח"כים הערבים הודיעו שיעלו להר הבית, יו"ר הכנסת מבהיר שזה לא כדאי: לאחר שאתמול (רביעי) שלחו חברי הכנסת מהרשימה המשותפת מכתב ליו"ר הכנסת בו הודיעו לו כי בכוונתם לעלות להר הבית במהלך צום הרמדאן, במכתב התשובה שהעביר להם קצין הכנסת מטעמו של אדלשטיין, הוא מזכיר להם מדוע אסור להם לנקוט בצעד זה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אבקש להביא לידיעתך כי ביום 14 באפריל 2016 הודיע מפכ"ל המשטרה ליו"ר הכנסת כי החליט להמשיך ולאסור על חברי הכנסת להיכנס להר הבית עד להודעה חדשה", כתב קצין הכנסת לשולח המכתב, יו"ר סיעת הרשימה המשותפת ח"כ מסעוד גנאים. "זאת מאחר שכניסה כזו 'עלולה להביא להחרפת המתיחות והסלמת האירועים בהר הבית ובסביבתו באופן שמהווה סכנה של ממש לביטחון המדינה'", ציטט את דבריו של המפכ"ל.

ח"כ זחאלקה לאחר שניסה לעלות להר (הרשימה המשותפת)


"עוד אבקש להזכיר", הוסיף קצין הכנסת במכתבו, "כי ועדת האתיקה החליטה בנובמבר 2015 כי ממועד החלטה זו ועד להודעה החדשה של גורמי הביטחון המוסמכים, עלייה של חברי כנסת להר הבית עלולה להוות הפרה של כללי האתיקה ויכול שתגרור הטלת סנקציות על חברי הכנסת שיפעלו בניגוד להחלטה זו".

"זו מצווה דתית וזכות בסיסית לעלות להר הבית"  

במכתב ששלחו אתמול ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ושהעתק ממנו נשלח גם לראש הממשלה נתניהו ומפכ"ל המשטרה אלשיך, הבהירו הח"כים כי עלייה להר הבית היא מצווה דתית - וכי מחובתם לעשות זאת בחג הקדוש ביותר למוסלמים.

מכתב הח"כים ליו"ר הכנסת


"בשם חברי הכנסת מהתנועה האסלאמית (רע"ם) - הרשימה המשותפת, אנו מודיעים לכבודכם על כוונתנו להיכנס במהלך חודש צום הרמדאן למסגד אלאקצא ולהתפלל בו", הבהירו הח"כים במכתב עליו חתום יו"ר הסיעה, ח"כ מסעוד גנאים. "קיום מצווה דתית זו הינו זכות בסיסית וחלק מאורח החיים שלנו כמוסלמים ודתיים", חתמו את המכתב.

הח"כים ישובו להר הבית? (רויטרס)

מכתבם של הח"כים בעניין הר הבית נשלח בדיוק ביום בו הושבע יהודה גליק, פעיל הר הבית, לחבר כנסת חדש מטעם הליכוד - זאת עקב התפטרותו של משה (בוגי) יעלון מתפקיד שר הביטחון ומחברותו בכנסת. גליק עצמו עלה השבוע להר הבית בפעם האחרונה, לפני שהושבע כחבר כנסת.