ח"כים מהרשימה המשותפת: "נעלה להר הבית בחודש הרמדאן"

לאחר תקופה ממושכת של שקט בגזרת הר הבית, הודיעו היום חברי כנסת ערבים כי בכוונתם לחדש את העלייה להר במהלך הרמדאן שיחל בעוד כשבועיים - זאת לאחר שנאסר על ח"כים לעשות כן. "עלייה להר היא מצווה דתית", כתבו במכתב ליו"ר הכנסת

הח"כים יחזרו להר הבית? לאחר תקופה ממושכת של שקט ולמרות האיסור שהוטל על חברי כנסת לעלות למתחם הקדוש, הודיעו היום (רביעי) חברי כנסת מהרשימה המשותפת כי בכוונתם לעלות בחודש הבא להר הבית, עם תחילתו של צום הרמדאן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במכתב ששלחו ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ושהעתק ממנו נשלח גם לראש הממשלה נתניהו ומפכ"ל המשטרה אלשיך, הבהירו הח"כים כי עלייה להר הבית היא מצווה דתית - וכי מחובתם לעשות זאת בחג הקדוש ביותר למוסלמים."בשם חברי הכנסת מהתנועה האסלאמית (רע"ם) - הרשימה המשותפת, אנו מודיעים לכבודכם על כוונתנו להיכנס במהלך חודש צום הרמדאן למסגד אלאקצא ולהתפלל בו", הבהירו הח"כים במכתב עליו חתום יו"ר הסיעה, ח"כ מסעוד גנאים. "קיום מצווה דתית זו הינו זכות בסיסית וחלק מאורח החיים שלנו כמוסלמים ודתיים", חתמו את המכתב.

מכתבם של הח"כים בעניין הר הבית נשלח בדיוק ביום בו הושבע יהודה גליק, פעיל הר הבית, לחבר כנסת חדש מטעם הליכוד - זאת עקב התפטרותו של משה (בוגי) יעלון מתפקיד שר הביטחון ומחברותו בכנסת. גליק עצמו עלה השבוע להר הבית בפעם האחרונה, לפני שהושבע כחבר כנסת.