"הדרישה נכתבה בדם, לא נרד ממנה"

מינוי אביגדור ליברמן לתפקיד שר הביטחון כבר נקבע, אולם בבית היהודי ממשיכים להתעקש כי ללא שינויים בהתנהלות הקבינט, לא יתמכו במינוי. "לא דרשנו ג'ובים, לא דרשנו תקציבים - דרשנו להציל חיי אדם", הם אומרים, "התעקשות נתניהו על המשך המידור תמוהה"

בנט. המתקפה על נתניהו נמשכת (פלאש 90)

רגע לפני חתימת ההסכם הקואליציוני עם "ישראל ביתנו", בבית היהודי ממשיכים לתקוף היום (רביעי) את ראש הממשלה נתניהו ודורשים שינוי בהתנהלות הקבינט המדיני-ביטחוני. "התעקשות ראש הממשלה על המשך מידור חברי הקבינט הביטחוני היא תמוהה", מסרו גורמים במפלגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ההתנהלות תמוהה פי כמה וכמה לאור לקחי צוק איתן, שקובעים שבשל מידור זה מלחמה של שבוע התארכה ל-51 ימים, עם כל המחירים", המשיכו הגורמים, "לא דרשנו ג'ובים, לא דרשנו תקציבים - דרשנו להציל חיי אדם", המשיכו, "זוהי דרישה שנכתבה בדם, ולא נרד ממנה".

יו"ר המפלגה נפתלי בנט הודיע אתמול כי ללא שינויים בהתנהלות הקבינט, לא יתמוך במינוי אביגדור ליברמן לשר הביטחון. בנט דורש מזכיר צבאי לכל שרי הקבינט שייתן מידע, סיורים ופגישות עם בכירי מערכת הביטחון להעמקת הידע.

עם זאת, במועצה לביטחון לאומי גילו אתמול כי בעוד שכל שר רשאי לבקש דוחות העמקה בנושאי ביטחון שונים כדי להתכונן לדיון הקבינט - ובעוד שהשר בנט אכן ביקש דוחות כאלה ארבע פעמים, הוא מעולם לא הגיע לאסוף אותם בפועל. לדברים הגיבו במפלגה במתקפה נוספת על נתניהו, כשמסרו: "אם ראש הממשלה היה נלחם בחמאס כפי שנלחם בבית היהודי, מצבנו הביטחוני היה טוב יותר. מוטב שיתמקד בפתרון כשלי הקבינט במקום לשלוח גורמים ביטחוניים מכובדים למשימות פוליטיות".