הושג הסכם בין ישראל ביתנו לאוצר

תם המו"מ: צוותים של הליכוד, ישראל ביתנו ומשרד האוצר הודיעו על סיום המגעים להרחבת הקואליציה ל-66 ח"כים. החתימה על ההסכם הקואליציוני צפויה כבר היום בכנסת

הסתיים המו"מ הקואליציוני עם ליברמן (פלאש 90, miriam Alster)

בליכוד הודיעו הבוקר (רביעי) על סיום המשא ומתן לצירופה של מפלגת "ישראל ביתנו" לממשלה. המוקש האחרון עליו התגברו צוותי המשא ומתן, יחד עם אנשי משרד האוצר, היה בעניין הפנסיות לעולים מברית המועצות לשעבר. ההסכם הקואליציוני צפוי להיחתם עוד היום בשעה 11:00 בכנסת ויו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, צפוי להכנס לנעלי שר הביטחון כבר בימים הקרובים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר שאתמול כבר הודיעו נציגי הליכוד וישראל ביתנו כי הם נמצאים "על סף פריצת דרך" במשא ומתן הקואליציוני ביניהם, במהלך הלילה גובשו טיוטות בידי הצוותים המקצועיים. מסתמן כי ייחתם הסכם שוויוני בהיקף של 1.4 מיליארד שקלים.

אמש, אחרי מספר שעות של נתק, התחדש המשא ומתן בין נציגי ליברמן לנציגי כחלון כשבמוקד המחלוקת בין הצדדים: נושא הפנסיה לעולים, שעלותו נאמדת בכ-3 מיליארד שקלים. על פי ההערכות, תנאי ההסכם הנוכחיים קרובים יותר לדרישות של שר האוצר כחלון מאשר לדרישותיו המקוריות של ליברמן.

ליברמן והשר לוין בפגישת מו"מ (חדשות 2)

השר יריב לוין, הממונה על המו"מ מטעם הליכוד, בירך על ההבנות: "במהלך הלילה הצלחנו להגיע לסיכומים אחרונים בנושאים שנותרו במחלוקת בין האוצר ובין ישראל ביתנו. זהו הסכם שייטיב עם כלל אזרחי המדינה, ואני מברך על כך".

לוין הוסיף כי "הרחבת הממשלה, עם צירוף מפלגת ישראל ביתנו לקואליציה לאומית, הינו צעד חשוב ומתבקש אשר יבטיח את יציבות הקואליציה ואת המשך פעילות הממשלה על פי דרכה".

מלבד נושא הפנסיה, בישראל ביתנו דרשו גם שכר דירה לעולים, אך באוצר התנגדו וטענו כי מדובר בדרישה סקטוריאלית טרם ברור כיצד נפתרה המחלוקת במסגרת ההבנות.