"מבקר המדינה טעה, לא הייתה שום עבירה פלילית"

פרקליטה של משפחת נתניהו, עו"ד דוד שמרון, התייחס בריאיון למהדורה המרכזית לממצאי דוח ביביטורס של המבקר שפירא וטען כי מדובר בדוח שגוי: "נתניהו נהג כפי ששרים אחרים נהגו"

"אין מימון כפול אצל נתניהו, הדוח שגוי": עו"ד דוד שמרון, פרקליטה של משפחת נתניהו, דוחה היום את הממצאים העולים מדוח ביביטורס שפרסם היום (שלישי) מבקר המדינה יוסף שפירא. בריאיון למהדורה המרכזית הוא טוען כי המבקר טעה - וכי נתניהו לא עבר עבירה פלילית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אין ולא היה מימון של שום איש עסקים פרטי", הדגיש עו"ד שמרון. "כל הנסיעות היו עבור ארגונים, הבונדס הוא ארגון. הארגונים הבריטיים, שיטת המימון שלהם היא כזו שאין להם קופה שמשלמת, אלא תמיד אחד מיושבי הראש לוקח את החשבון ומשלם אותו. לא שר האוצר דאז נתיהו ולא אף אחד צריך לדעת איך זה עובד. מבחינתו מי שהזמין ומי שמממן את הנסיעה זה הארגון".

"לא הממשלה שילמה עבור נסיעות, הכללים שחלים על כל שרי האוצר וכל השרים האחרים מושמנים לארגונים תמיד משולמים על ידי אותם ארגונים", חידד. "אם מבקר המדינה רוצה להחלי כלל שהמדינה תישא להבא בכל הנסיעות של השרים, הוא יכול לעשות זאת. א אפשר להחיל כללים לאחור".

"לא היה מימון כפול, זה לא כמו ראשונטורס"

עו"ד שמרון הדגיש כי הפרשה הזו איננה דומה לפרשת הנסיעות והמימון הכפול של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט: "אצל נתניהו לא היה פעם אחת מימון כפול ולכן זה שונה מראשונטורס. אצל מר נתניהו אין ולא הייתה אפילו פעם אחת של מימון כפול - ותוצאות הבדיקה יראו זאת".

"נתניהו לא עבר עבירה פלילית" (חיים צח / לע"מ)

"מחובתי לומר שהדוח הזה שגוי", הבהיר שמרון, "אין ולא הייתה שום עבירה פלילית. המבקר כתב בדוח פעם אחר פעם שנתניהו נהג כפי ששרים אחרים נהגו. במדינת ישראל לא יהיה חוק אחד לנתניהו וחוק אחר לאחרים".

לשאלה האם נתניהו מתחרט שבחר בשופט יוסף שפירא לתפקיד מבקר המדינה השיב: "סברתי שהשופט שפירא מתאים להיות מבקר המדינה, אני לא יודע אם ראש הממשלה מצטער על המינוי. הכנסת בחרה אותו - ומרגע שהוא מונה, הוא מבקר המדינה".