"דוח חמור וקשה, נתניהו מקריב את המדינה למען עצמו"

במערכת הפוליטית מגיבים בחריפות לממצאי דוח המבקר על נסיעות ראש הממשלה נתניהו ובני משפחתו - וקוראים לקיים דיון ציבורי אודותיו. "זה דוח חמור וקשה", אמר יו"ר האופוזיציה הרצוג. "נתניהו פועל מאינטרסים אישיים ופוליטיים בלבד - בכל תחום", תקף ח"כ אראל מרגלית. במרצ קראו לנתניהו להתפטר מתפקידו

"דוח חמור וקשה". הרצוג (יצחק הררי / פלאש 90, קובי גדעון / לע"מ)

ביקורת נוקבת במערכת הפוליטית על דוח ביביטורס: חברי הכנסת לא המתינו זמן רב על מנת להגיב לממצאי דוח מבקר המדינה שקבע כי רה"מ נתניהו חרג לפני כעשור מנהלי הטיסות וכי אף קיים חשש למימון כפול של נסיעות מצדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מדובר בדו"ח חמור וקשה המחייב דיון ציבורי", אמר יו"ר האופוזיציה והמחנה הציוני, ח"כ יצחק הרצוג. "יש לי אמון מלא ברשויות הביקורת, החקירה והאכיפה שיעשו את עבודתם נאמנה."‎

"ברור מאוד מה מותר ומה אסור", התייחסה יו"ר התנועה, ח"כ ציפי לבני, לממצאי הדוח. "כך עשו כולם זאת זריית חול בעיני הציבור. הייתי שרה בתקופה הזאת ואני לא מכירה דרך לקבל כסף ישירות או דרך מימון כרטיסי טיסה למשפחה".

"פעם היו ראשי ממשלה שהקריבו עצמם למען המדינה, נתניהו מקריב את המדינה למען עצמו", תקף עמיתם לסיעה, ח"כ אראל מרגלית. "כך בענייניו האישיים, כך בקריסת משרד החוץ המתנהל ללא שר בשל האינטרסים הפוליטיים של נתניהו, ובכל תחום אחר. עשר שנות כהונה של נתניהו הפכו את ישראל למדינה עם נמק מוסרי ההולך ומתפשט בכל הגוף".

קבע כי קיים חשד לטובות הנאה. המבקר (פלאש 90)


"ראש הממשלה מדגים לעין כל איך נראה החיבור המושחת בין הון לשלטון", תקף ח"כ דב חנין (הרשימה המשותפת). "בעלי-הון זרים מרעיפים כסף ומתנות וראש הממשלה, מצידו, מקדם אינטרסים של בעלי הון זרים. נבחרי העם צריכים לשרת את העם, ואילו נתניהו - מתגלה היום כמשרת של מישהו אחר לגמרי".

"נתניהו רוצה להיות ארדואן, עליו להתפטר"

"הדג מסריח מהראש", תקפה ח"כ קסניה סבטלובה (המחנה הציוני). "מדו"ח המבקר זועק משפט אחד, שלא כתוב בו: נתניהו הוא 'מונרך', שליט יחיד. לו מותר הכל".
"כשראש הממשלה מקבל מימון לטיסות מחו"ל לו ולבני משפחתו מידיהם של בעלי הון, ברור אח"כ למה משרת את האינטרסים שלהם, ולא של הציבור. השחיתות זועקת שבעתיים, כששומרי הסף הם מבקר המדינה מטעם והיועץ המשפחתי לממשלה".

"על נתניהו להתפטר". גילאון (חדשות 2)


יו״ר סיעת מרצ, אילן גילאון, תקף בחריפות את נתניהו וקרא לו להתפטר מתפקידו: ״נתניהו מייצג בהתנהגותו את פרת הבשן הישראלית, שאינה יודעת שובע ואינה יודעת די, ואין לה בושה או יושרה ציבורית. הדו״ח הזה, בין אם יהיו השלכותיו פליליות ובין אם לאו, מצייר דיוקן של מנהיג בעל נורמות מושחתות, נהנתניות וחסרות אחריות״.

״לו נכתבו הדברים על כל אדם סביר אחר, הוא היה האחרון מתחפר מתחת לאדמה ולא יוצא מפאת הבושה", הוסיף. "ואילו ראש הממשלה שאינו מסוגל לומר מילה אחת אמת, מבצר את שלטונו אל פיסגת מאוואיו: להיות ארדואן הישראלי.״