פשרה: סמכויות חוץ וביטחון להנגבי

פרסום ראשון: לאחר שהנגבי הצהיר כי יסרב לקבל מינוי שאינו מאתגר, שוחח בארבע עיניים עם נתניהו. השניים סיכמו כי הנגבי יעסוק בנושאי חוץ וביטחון במסגרת תפקידו במשרד ראש הממשלה. שעות ספורות קודם לכן הפטיר לעברו נתניהו: אתה לא חייב להיכנס לממשלה

סירב לשר בלי תיק. הנגבי (חדשות 2)

אחרי העימות בישיבת הסיעה, נתניהו והנגבי הגיעו לפשרה: בשבוע שעבר דווח כי נתניהו מתכוון למנות את צחי הנגבי לשר בלי תיק, בעוד הנגבי - שעד לאחרונה עמד בראשות הקואליציה וועדת החוץ והביטחון - אמר כי אין בכוונתו לקבל תפקיד "שאינו מאתגר ומספק". היום (שני) עקץ נתניהו את הנגבי ואמר לו כי "אם זה לא מוצא חן בעיניך, אתה יכול לא לקחת את התיק". עם זאת, הערב פורסם לראשונה במהדורה המרכזית על הסיכום בין השניים - לפיו הנגבי יקבל סמכויות במשרד ראש הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בישיבת סיעת הליכוד, שהתנהלה ברוח קרבית, הופעלו לחצים גדולים על נתניהו מצד שרים שרוצים את תיק החוץ או שדרוג: סגן השר איוב קרא אף נטש את הדיון בזעם וטעןכי הוא מקופח בשל מוצאו. נתניהו הבהיר שלא יעסוק בחלוקת התיקים, והסתכל על הנגבי והפטיר לעברו כי הוא אינו חייב להתמנות לתפקיד אם הוא אינו רוצה - וגם הסביר לשרים כי תיק החוץ יישאר אצלו מכיוון שהוא רוצה לשמור את האופציה להרחבת הממשלה.

הסכים לקידום. נתניהו (קובי גדעון / לע"מ)

לאחר מכן נערכה שיחה נוספת בין נתניהו להנגבי, בה סוכם שהוא ימונה לשר במשרד הממשלה ויעסוק בסוגיות חוץ וביטחון - נושאים דומים לאלו שטיפל בהם במסגרת הוועדה. במהלך השיחה האווירה בין השניים טוהרו וסוכם כי הנגבי יצטרף לממשלה - כפי שהבטיח לו נתניהו לפני כשנה.

בשבוע שעבר הנגבי הבהיר כי תפקיד שר ללא תיק מעולם לא הוצע לו רשמית - וכי אם יוצע לו, בכוונתו לסרב להתמנות לתפקיד זה, שאינו מאתגר ומספק. בנוסף, מאז דווח על כוונת נתניהו למנות את הנגבי לשר ללא תיק - הגיעה גם ביקורת ציבורית על בזבוז כספי ציבור ועל כך שנתניהו מחזיק בחמישה תיקים ובכל זאת ממנה שר ללא תיק.