נתניהו: "המו"מ לא קורס, זה לוקח זמן"

במהלך ישיבת סיעת הליכוד עדכן ראש הממשלה על ההתפתחויות האחרונות במגעים הקואליציוניים עם ישראל ביתנו ואמר כי הוא מקווה שהרחבת הממשלה תיעשה בימים הקרובים. "אני מציע לא להיתפס למצבי רוח לנרגנות", הוסיף נתניהו

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום בישיבת סיעת הליכוד (שני) למו"מ הקואליציוני בין הליכוד וישראל ביתנו ואמר כי "נפעל להרחיב את הממשלה ואנו עושים זאת כדי להוביל בביטחון ובכלכלה. אנחנו זקוקים לממשלה רחבה ככל האפשר. זה תמיד היה היעד שלי ואני מקווה שנממש אותו בימים הקרובים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יש משא ומתן, יש עליות וירידות. צריך לעשות את הדברים שיתנו לנו להוביל את ישראל לפי הדרך שלנו", אמר נתניהו. "זה דורש מאמץ ותמיד יש משברים ופיצוצים ותמיד 'הכל קורס' - שום דבר לא קורס היעד הוא ממשלה רחבה ואני מציע לא להיתפס למצבי רוח לנרגנות".

לפני כינוס סיעת הליכוד, התכנסו גם סיעות הבית היהודי וישראל ביתנו. בפתח ישיבת הסיעה של ישראל ביתנו, התייחס יו"ר המפלגה אביגדור ליברמן, שצפוי להתמנות לשר הביטחון, למו"מ התקוע. "לא הגענו עדיין להסכמות בנושא הפנסיוני ואנחנו מחכים להצעה אחרת", אמר. "הדרישות שלנו היה קונסיסטנטיות מאז הבחירות".  

בפתח ישיבת סיעת הבית היהודי חזר יו"ר המפלגה, השר נפתלי בנט, לאיום שהשמיע מוקדם יותר היום לפיו אם לא יחול שינוי בהתנהלות הקבינט, מפלגתו לא תאשר את כניסת ליברמן לממשלה.

"בשנתיים וחצי האחרונות פניתי לראש הממשלה מספר פעמים בדרישה זו, כולל במשא ומתן הקואליציוני", אמר בנט. "לצערי, דבר לא התקדם. לפיכך, העברתי אמש לראש הממשלה דרישה ליישום תכנית לתיקון ליקויי הקבינט, כצורך חיוני לביטחון ישראל ולשמירה על ביטחון אזרחי ישראל וחיילי צה"ל".