ליברמן: "אין הסכמות, מחכים להצעה אחרת"

ליברמן התייחס למו"מ על כניסה לממשלה: "ההצעות מהאוצר לא מקובלות, לא נתפשר על הדרישה לתיקון הפנסיות". הוא התנצל על "דברים מיותרים שאמרתי על נתניהו". על פרישת אורלי לוי אמר: "היא הבינה שלא תהיה שרה"

על רקע הטלטלה הפוליטית של הימים האחרונים, ייפתח היום (שני) מושב הקיץ של הכנסת ועוד לפניו התכנסו הסיעות השונות לישיבות. יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן שצפוי להתמנות לשר הביטחון התייחס בפתח ישיבת הסיעה למגעים על הצטרפות מפלגתו לקואליציה והבהיר כי "לא הגענו עדיין להסכמות בנושא הפנסיוני ואנחנו מחכים להצעה אחרת. הדרישות שלנו היה קונסיסטנטיות מאז הבחירות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לצערי ההצעות שקיבלנו ממשרד האוצר אלו הצעות שאנחנו לא יכולים לקבל", הבהיר ליברמן. "ההדלפות של משרד האוצר מעוותות ומגמתיות. אנחנו לא עושים מניפולציות. לא דיברתי עם אף עיתונאי עד עכשיו ולא תדרכתי. ראש הממשלה ושר האוצר ידעו מהרגע הראשון מה הסכומים. הניסיון להפוך את היוצרות נותן תחושה לא טובה. בלי תשובה חיובית בנושא רפורמה פנסיונית לא נוכל להתקדם הלאה".

על הביקורת הזאת אמר שר האוצר משה כחלון כי "הצעת האוצר היא הצעה הוגנת ביותר, היא לא מפלה בין אנשים ובטח שלא סקטוריאלית". הוא הוסיף בדבריו בפתח ישיבת סיעתו כי "כשסקטור אחד מקבל והשני לא מקבל זה מרחיב פערים. מפלגת כולנו לא תאפשר השתוללות בשום תחום ושום פגיעה בשוויון".

דבריו של ליברמן בישיבת הסיעה (חדשות 2)

ליברמן התייחס בדבריו גם לביקורת החריפה שמתח בעבר על ראש הממשלה נתניהו. "נאמרו על ידי דברים מיותרים על נתניהו ואני מתנצל", אמר.

על פרישתה של חברת מפלגתו אורלי לוי-אבקסיס והביקורת שהשמיעה אמר כי "מוזר שבמשך שבע שנים לא שמעתי שום הערות אלא שבחים". הוא טען כי "היא אמרה בעצמה באינספור ריאיונות שהיא לא ציפתה בעצמה לגיבוי כזה. אחרי שהבינה ביום רביעי שלא תהיה שרה פתאום טענה שאנחנו לא מקדמים מהלכים חברתיים".

"מערכת מושחת ומשחיתה" (פלאש 90)

המשא ומתן הקואליציוני בין נציגי ישראל ביתנו והליכוד נמשך גם הבוקר. בשני הצדדים משדרים רגיעה ואומרים כי ההסכם ייחתם עוד היום. הסוגיה המרכזית כעת היא נושא הפנסיות לעולים, הנאמדות בסכום של כשלושה מיליארד שקלים.

גורמים במפלגה אמרו מוקדם יותר כי "כולם ידעו מראש מה התנאים שלנו כדי להיכנס. אנחנו באים ברצון כנה ונעשה מאמץ אמיתי אבל אי אפשר להתקדם אם אין כוונות כאלו גם מהצד השני".