"עם הרצוג לא נגיע לשום מקום"

חברי מפלגת העבודה שהחרימו אתמול את ישיבת הסיעה תקפו את היו"ר יצחק הרצוג והסבירו מדוע לא הגיעו לכינוס. "אני מצפה לדיון אידיאולוגי וערכי בסיעה על דרכנו הלאה", אמרה ח"כ שפיר. ח"כ רוזנטל: "הרצוג הוא מיעוט בסיעה"

לאחר שאתמול החרימו שליש מחברי סיעת העבודה את הישיבה שכינס היו"ר יצחק (בוז'י) הרצוג, תוקפים אותו חברי המפלגה הסוררים וטוענים כי המטרה העיקרית של הדיון הייתה להכפיש את שמם ולא לערוך בירור מקיף על כישלון המו"מ הקואליציוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אחרי השבוע האחרון אני מצפה לדיון אידיאולוגי וערכי בסיעה על דרכנו הלאה", אמרה היום (שני) ח"כ סתו שפיר לחדשות 2 Online. "לצערי מה שקיבלנו זו הזמנה לישיבה בדלתיים סגורות - בדיוק ההפך ממה שצריך להיות".

"כדי לקבוע את המשך הדרך מפלגת העבודה זקוקה לדיון שקוף ורציני, לחשבון נפש ולמבט מפוקח קדימה - לא לעוד אינטריגות פוליטיות וסכסוכים פרסונליים וציניים, שהציבור מאס בהם ובצדק", הוסיפה שפיר. "במקום הוויכוחים הפנימיים עלינו להתמקד עכשיו באיך בונים את מפלגת העבודה כך שתהווה אלטרנטיבה אמיתית לממשלה ההרסנית של נתניהו."

"אני חושב שהרצוג כינס את הסיעה כדי שהנרטיב שלו יושתל לתקשורת כדי שיוכל לטעון שאנרכיסטים וקיצוניים פוגעים בפלגה", אמר בריאיון לחדשות הלילה ח"כ מיקי רוזנטל, שהחרים אף הוא את הכינוס. "לשם כך הוא כינס את הסיעה לא כדי לקיים בירור מעמיק. לא היה סיכוי שבישיבה הזאת הייתה הפקת לקחים אמיתית על המחדל הגדול של הרצוג".

"קשה לי מאוד עם האיש לא עם הוויכוח איתו", הבהיר רוזנטל. "יש עשרות סיבות שבגינן אני חושב שהוא טעה, ממכירת החיסול של ערכי המפלגה ועד הניסיון שלו לזחול לקואליציה מהיום שהסתיימו הבחירות".

"הכינוי הנוראי שנתניהו משתמש בו נגד השמאלנים הקיצוניים כאילו שעמדה של אדם שדוגל בערכים הומניסטיים ובהיפרדות מהפלסטינים זה לא לגיטימי, זה מה שהרצוג אומר עליי ועל חברים אחרים בסיעה שלנו", ציין רוזנטל. "אם אני שמאלני קיצוני, ו-19 חברי כנסת שהתנגדו להמהלך הזה בכל נפשם, מסתבר שהרצוג הוא המיעוט בסיעה ושהוא לא מתאים לה".

רוזנטל הוסיף כי נתניהו לא רימה את הרצוג, אלא הרצוג רימה את עצמו. "זה היה מהלך ציני להצלת עתידו הפוליטי של הרצוג, שנצבע בצבעים של הצלת האזור ושלום אזורי", אמר רוזנטל. "רוב הציבור מכיר את נתניהו, הוא לא יעזוב את הבסיס הימני שלו בוודאי לא בשביל בוז'י הרצוג. עם הרצוכ לא נוכל להגיע לשום מקום".

ח"כ יוסי יונה אמר לחדשות 2 Online כי "ישיבת סיעה שאינה מן המניין שתהיה המשך לקרבות הבוץ המתחוללים בימים האחרונים אינה המענה למשבר בו שרויה סיעתנו".

"הדבר המתבקש לעשותו הוא לקבוע מועד לכינוסה של ועידת מפלגת העבודה, כפי שנקבע, שבה יקבעו פריימריס מוקדם ככל האפשר לראשות המפלגה", הוסיף ח"כ יונה. "בחירתו של ראש המפלגה תאחד את השורות מאחורי היושב ראש הנבחר".

מנגד, יושבת ראש סיעת המחנה הציוני ח"כ מרב מיכאלי הגיבה למחרימים. "זה היה מעשה מצער ומזיק כי יש לנו מטרה משותפת", אמרה מיכאלי בריאיון לגלצ. "יש לי ביקורת על הרצוג אבל אין לי עניין להחריב את המחנה הציוני. בואו ניכנס לפרופורציות. אני לא רוצה לקרוע לגזרים את המפלגה. תהיה ועידה תוך שבוע שבועיים ויהיו פריימריס אבל כרגע יש יושב ראש אחד והגיע הזמן שכל מי שתוקף אותו - שיתקדמו בחיים".